Skocz do zawartości

E-papieros -> opinie, doświadczenia, działanie itd.


Kuba90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam e-papierosa i mówiąc szczerze nie działa to na mnie w ogóle. I tak pale zwykłe papierosy i tak, a e-papieros leży sobie w szafce. Być może to wina psychiki, ale jak już pisałem e-papierosy na mnie nie działają.

Jak powiedziałem mojej żonie że rzucam palenie przy pomocy e-papierosa to po 3 dniach sama mi kupiła zwykłe bo stwierdziła że nie da się ze mną wytrzymać.

Jedyne co mi pomogło w rzuceniu palenia to tabletki tabex, po nich przez 4 miesiące nie paliłem, ale wystarczyła jedna większa impreza i znowu zacząłem palić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 5 miesiąc tylko na Epapierosie. Jakoś nie ciągnie mnie juz do zwykłych. Zalety: kasa, bardzo duża oszczędność. Brak smrodu papierosa zwykłego. Lepiej mi się teraz oddycha, śpi, lepiej mi wszystko smakuje. Brak trampa w ustach. Głowa na kacu już tak nie boli. Zacząłem od 12 mg już jestem na 3 mg. Do wakacji mam nadzieje rozstać się i z epapierosem :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba która nigdy nie paliła, ale ma kopciucha w domu muszę przyznać, że e-papieros > zwykły fajek :)

 

W przypadku mojego brodacza koszty początkowo wcale nie były jednak mniejsze. Porządny e-papieros to absolutnie nie jest kwestia kilkudziesięciu złotych.

Mój facet zmontował sobie kilka i na każdą pojedynczą sztukę wydał grubo ponad stówkę. Aczkolwiek jeśli ktoś nie jest aż tak wymagający zadowoli się i e-papierosem za kilkanaście złotych ;)

 

Z czasem jednak to się zwraca (nawet takiemu kolekcjonerowi jak mój), bo kupowanie olejków do tego ustrojstwa wychodzi taniej niż ciągłe zaopartywanie się w standardowe fajki.

Poza tym nie śmierdzi się ;p Delikatna mgiełka oparów, którą wydycha się podczas palenia e-papierosa jest nawet przyjemna - mój luby ma od groma buteleczek z olejkami o różnym zapachu i smaku.

 

Niestety po pół roku eksperymentowania wrócił do klasycznego jaractwa. Przyznam, że i mi brakowało trochę tego smrodliwego dymu, ale po cichu liczę, że faza na elektryki mu wróci ;p

 

Edit:

Co do palenia e-fajek w miejscach publicznych to powoli i tego zaczynają zabraniać. W W-wie już nie można tego robić np. w autobusach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jej to daje, napewno koszta są mniejsze, i nie śmierdzisz. ,palisz gdzie. chcesz

To jest najśmieszniejsze, że E "możesz" sobie palić gdzie chcesz. Niby dlaczego? Przecież ten dym czy para wodna (mało istotne) jest śmierdzące. To tak jak bym w miejscu publicznym zaczął odpalać sobie kadzidełka... Prawo prawem ale ja pod nosem nikomu nie smrodzę. Piszę to dla tych, którzy myślą, że jest w porządku zapalić sobie w miejscu publicznym (zamkniętym oczywiście), bo na powietrzu jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zacząłem rzucać papierosy (15 lat nałogu) właśnie z e-papierosem. Zacząłem od liquidów o mocy 18 po czym schodziłem do "zerówek". Trwało to 10 miesięcy. Od 3 miesięcy nic nie pale. Wiec mogę powiedzieć,że mi pomogły. Należy je po prostu odpowiednio stosować i wytrwale dążyć do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dzień. 2 zwykłe papierosy rano do kawy, no nie dałem rady. Kawa + fajek to jest świętość. Ja kupiłem komplet 2x na Alle, 90zł. Jeden papieros nie działa. Sprzedawca milczy. Dokupiłem osobno nikotynę 24mg, trochę kopie, bo niby w papierosie miałem 18mg....ehe..... od kumpla wziąłem troche 18mg (niby taka miałem w komplecie) i to nie jest to.

 

Nie śmierdzi w domu, rano brak kapcia w gębie, i ogólnie jakoś lepiej mi się oddycha.

 

Co do ich palenia. Ludzie patrzą jak na debila. Praca - ta, moge palić gdzie chce, gdyby nie rozporządzenie p.poż - zakaz używania e-papierosów na terenie całego zakładu. Więc chodzę do palarni tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny temu kurier przyniósł mi paczkę z e-fajeczkami. Nikotyna 24mg stanowczo za mocna dla mnie. Strasznie drażni gardło, natomiast 18mg o smaku wiśni jest okej. Nie paliłem normalnego fajka od 3 godzin i jakoś mnie nie ciągnie. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak to wpływa na zdrowie. Osobiście bym nie ryzykował.

Z opisu wynika,że nie różni się niczym od tych za 100-200zł. w kwestii samego działania,więc tu ryzyka nie widzę,bardziej kwestia jakości chyba.

 

"Podstawową zaletą e-papierosa jest brak wydzielania substancji smolistych, metali ciężkich , związków rakotwórczych w trakcie "palenia".

Dym z e-papierosa jest w rzeczywistości parą powstającą w kartridżu

(nie zachodzi spalanie) i szybko rozpływa się w powietrzu.

Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu,

ani nie powoduje zadymienia w pomieszczeniach."

 

Jednak zamówię i zobaczymy co to warte,chyba że ktoś miał styczność z takimi i się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...