Jump to content

Czy ta ryba może mieszkać z tą ?


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Czy kosiarka może mieszkać z brzankami bez żadnego ryzyka iczy ona je również pokarm który się sypie normalnym rybom, czy żywi się wyłącznie glonami??? Bo właściwie nie wiem czy mój glonojad nie zdechł z głodu.

Link to comment
Share on other sites

Ale tos25 nie możesz wszystkim mówić, że brzanki różowe to takie aniołki. Bo np. moje brzanki różowe to prawdziwe diabełki i nie popuszcza żadnej rybie o wydłużonych płetwach. Nawet moje sumiki rekinie oberwały, a długich płetw nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wśród brzanek jest odpowiednia liczba samczyków to nie powinno być problemu z trzymaniem ich z innymi rybami bo będą zbyt zajęte sobą żeby się interesować innymi gatunkami. Jednak rybki z długimi płetwami bym sobie odpuściła. Nigdy nie waidomo co im strzeli do głów. Co do kosiarek i otosków to mam w akwarium (około 80L) Stadko brzanek z trzema samcami, trzy kosiarki i dwa otoski (walka z glonami!!!) i jak na razie nie wchodzą sobie na głowy.

 

 

Czy różowe, czy sumatrzańskie, czy mszyste są to rybki dość ruchliwe i waleczne. Ale wystarczy zapewnić dobre kryjówki i duży spacerniak i będzie w porządku. Zajmą się same sobą.

Link to comment
Share on other sites

Nie są to aniołki. Kupiłej jakiś czas temu 10 brzanek do 100l akwarium i zjadły mi głupiki oraz mieczyka , ale to mój błąd za małe akwarium jak na takie rybki. Natomiast jak mamy np 300l akwarium , posadzimy dość dużo roślinek aby tworzyły rewiry ,wydaje mi się że wtedy będzie w porządku tak jak na moim przykładzie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 6 brzanek i każda innej odmiany (mszysta, sumatrzańska, różowa, Teteya, żółta i albinos) są bardzo żywe wiecznie sie ganiają ale żadna z nich nie ma obgryzionego ogona ani płetw, myślę ze musi byc ich odpowiednio dużo (minimum 5 szt) w akwarium żeby się nie obgryzały, natomiast nie wiem co by to było jakbym wpusciła do tego akwarium inny gatunek rybek.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...