Skocz do zawartości

Mieczyk w ciąży kiedy przełożyć do kotnika?


kmiecias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam takie pytanie czy ten mieczyk jest w ciąży? Przełożyłem Ją do kotnika po czym samiec zdechł.

I z powrotem wypościłem Ją z kotnika na zajęciach rybka i kotnik w akwarium. Na zdjęciu dobrze nie widać ale mam bardzo czarny brzuch i jest dosyć gruba. Prosił bym o pomoc. Dzięki.

 

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam :banan:

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porodu jeszcze jest trochę ( nikt Ci konkretnie nie powie, ile). Taki kotnik to jakaś zgroza. Nie męcz ryby. Urodzi Ci jeszcze kilkanaście razy - za pół roku będziesz sie modlił, żeby ktoś wziął Twój narybek za darmo.

Niech urodzi w ogólnym akwa. Te , które przeżyją- są najmocniejsze i najsprytniejsze. Wrzuć kępkę jakiegoś mchu, żeby miały się gdzie chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam inne dosyć drapieżne ryby, więc nic im nie będzie jak będą w głównym akwa.? Wrzuciłem dzisiaj jeszcze przed tym piaskowcem jak widać na zdjęciu, mech na kamieniu dosyć dużo go jest. Myślicie że to wystarcz? Moim zdaniem inne ryby je zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85l to jest za mały zbiornik na hodowle mieczyków. Minimum 80-100cm długość akwarium. A masz w ogóle co zrobić z narybkiem? Gdzie je przechować, aby dorosły? A potem jak już będą większe co dalej z nimi zrobić? Najlepiej zostaw tą samiczkę w spokoju, niech się okoci w akwarium. Jeśli nie masz możliwości oddania narybku to niech posłuży jako pokarm dla większych ryb w akwarium. Wydaje się brutalne, lecz w przypadku masowego rozmnażania żyworódek czasem to najlepsze rozwiązanie gdy nie mamy co zrobić z młodymi rybkami. A potem pomyśl nad zmianą obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam inne dosyć drapieżne ryby

Co to za drapieżne ryby skoro jeszcze nie zjadły mieczyka? :)

Przed rozmnażaniem powinieneś zapewnić rybkom odpowiednie warunki, a z tego co widać czeka Cie sporo pracy by było dobrze.

Wielkość akwarium, parametry wody, obsada itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porodzie schudła - wiadomo, pytam jaką długość ma.

Jak wykociła do 10 sztuk, to młoda jeszcze. W drugim porodzie będzie mieć już z 30 sztuk, żeby kocić 100 sztuk musi mieć 9-12cm długości, czyli z 3-4 miesiące jeszcze. Teraz się martwisz kilkoma, gwarantuję, że za parę miesięcy będziesz się martwił co z nimi zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...