Skocz do zawartości

Rezygnacja z 30L - Co dalej ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 30 litrowe akwarium z molinezjami. Kiedy dowiedzialem sie ze taki litraz jest stanowczo za maly na molonezje postanowilem wymienic je na neonki. Niestety zaden sklep zoologiczny nie chcial podjac sie wymiany. Jednak po prawie pol roku molinezje mimo nie wygod zyja i funkcjonuja. Przyszedl jednak czas kiedy chcialbym zakonczyc tą farse i zajaz sie tym troche lepiej. W koncu mam srodki finansowe na zmiane akwarium. Wyczytalem ze dobrym pomyslem jest akwarium 100-200 litrow. Moje pytanie brzmi jaka kwota musze dysponowac by zalozyc pelnoprawne akwarium o wczesniej wspomnianym litrazu, chodzi mi kwote ktore uwzglednia zbiornik, osprzet, rosliny rybki itd, prosze o sume orientacyjna.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 160-200L to realny wydatek rzędu 700-1000PLN. Przy czym te 700 to naprawde jak masz gdzie baniak postawić. Można jeszcze taniej, ale wcześniej czy później dopłacisz to co oszczędzisz np. na filtrze czy oświetleniu. Pamiętaj, że szkło to najtańszy element wiec kupuj największe jakie wejdzie. Ja miałem stawiać 160L a skończyłem na 300L, a i tak marudzę bo weszło by 450 :-)

 

Wysłane przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Warto bo można kupić za małe pieniądze super zestaw i zaoszczędzić kupę kasy masz allegro lub Gumtree,

można znaleźć super zestaw lub samemu kompletować po mału wszystko. Poszukaj na pewno coś wyrwiesz fajnego.

Pozdro.

 

Spacje piszemy po znakach interpunkcyjnych. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaczynam się rozglądać. Będę celował od 100-200 litrów.

 

Mam jeszcze pytanie czy akwrium z zaokrąglonym przodem jest gorsze dla rybek ? Czy nie ma to żadnej różnicy ? Na allegro spotykam się z tymi płaskimi i zaokrąglonymi jestem ciekawy jak to widzą doświadczeni akwaryści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...