Skocz do zawartości

Mała pomoc przy kupnie części do komputera.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio rozglądam się za częściami do komputera, i wygooglowałem, doradzono mi coś takiego

procesor Intel Pentium G2020 2.90 GHz BOX trzeciej generacji

 

pamięci Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge)

 

płyta Gigabyte GA-B75-D3V

 

karta Radeon 7750 Club3D 1GB HDMI&DVI&VGA (PCI-E)

 

dysk 1T Samsung

 

obudowa Modecom Harry2

 

zasilacz Tagan 400

 

Szyna danych pamięci to 128 bit, a spotkałem się z opiniami, że dla gracza który nie chce wymieniać karty za pół roku to nie opłaca się kupować karty z szyną mniejszą niż 256 bit. Co o tym sądzicie? Taktowanie jest w granicach "ujdzie" gdyż wyższe taktowanie do już są poważniejsze koszty.

Jeśli są osoby, które mają pojęcie, niech mi doradzą, czy karta jest rozsądna w jej granicach cenowych.

No i oczywiście, czy pozostałe części dobrze dobrałem:)

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800. Ale jednak po rozmowie z kimś kto na 20 letni staż doszłem do wniosku, że nie będę kupował karty graficznej 256 bit, gdyż koszty karty wzrosły by koło 2.5 razy. zostawiam tak jak było na początku. Martwi mnie jednak ta karta. Na razie taka będzie jaka będzie. Kiedyś się zmieni.jeszcze tylko jedno pytanie. Na ktoś styczność z windowsem 8? Taki zły jak mówią? Jak się sprawuje taki typ na pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić: (cytat z innego forum)

 

Procesor: Intel Core i3-3220 – 444 złote

Płyta główna: MSI B75A-G43 – 255 złotych

Pamięć RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 72 złote

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 (GV-R777OC-1GD) – 429 złotych

Dysk twardy: WD Caviar Blue 500GB (WD500AAKX) – 219 złotych

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black - 135 złotych

Zasilacz: Aerocool VP 450W – 129 złotych

Nagrywarka: Asus DRW-24B5ST – 75 złotych

 

Razem od 1758

 

Procesor: Intel Core i3-3220 – 444 złote

Płyta główna: MSI B75A-G43 – 255 złotych

Pamięć RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 - 72 złote

Karta graficzna: Vertex3D Radeon HD6870 – 559 złotych

Dysk twardy: WD Caviar Blue 500GB (WD500AAKX) – 219 złotych

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black - 135 złotych

Zasilacz Silentium PC DEUS G1 600W – 219 złotych

Nagrywarka: Asus DRW-24B5ST – 75 złotych

 

Razem od 1978 zł

 

 

Te 2 zestawy są o wieeele lepsze niż ten Twój.

 

W ogóle ten co podałeś wygląda jak jakiś składak z supermarketu a to samo zło jest.

 

Procesor - delikatnie rzecz ujmując słaby.

Zasilacz - porażka.

Dysk - potrzebujesz aż tak duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor który podałeś jest niewiele lepszy od tego, który ja znalazłem. Jedynie ma 3,3 GHz. W czym jest lepszy od tego mojego prócz tego? :D Jest też ten twój troszkę droższy:)

Dysk twardy 1TB a 500Gb to grosze.

Zasilacz mówisz, że słaby? Całkiem możliwe, nie znam się. A dlaczego uważasz, że słaby?

Ogólnie bardzo się cieszę z każdej złej opini jak i dobrej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z wymienionych przez Ciebie rzeczy to zmieniłbym zasilacz na mocniejszy np.500Wlub więcej W.Zasilacze Tagana są dobrymi zasilaczami.Najwięcej prądu potrzebuje karta graficzna, także wskazane jest dobrać mocniejszy zasilacz o stabilnej pracy(właśnie Tagan,OCZ,Chieftec)Tego procesora nie znam(nowy produkt)powinien dać radę i nadążać za resztą sprzętu:)Dopiero przy intelu i5 czterordzeniowym (fizyczne 4 rdzenie )można by było poczuć widoczną różnicę.O windows 8 mogę napisać że to normalny następca 7 nic mu nie dolega, trzeba tylko się przyzwyczaić do nowego okna tzw. powitalnego składającego się z "kafelek" jak ja to mówię.Po przejściu do pulpitu mamy zwykły win taki jak by ł np. w 7.Ogólnie dobrze,że konfiguracja na Intelu sprzęt powinien spełnić Twoje oczekiwania.

 

Dopiszę jeszcze odnośnie dysków HDD.Samsung już nie produkuje dysków Hdd(tylko dyski SSD )Samsunga w dyskach HDD przejął Seagate.Z WD Caviar to lepszy jest z serii Green lub Black od Blue.Pierwszy jest 5400-7200 obr/min.( nie grzeje się tak, mniej prądu pobiera)Black natomiast ma 5 lat gwarancji)

 

Pozdrawiam

 

faberone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo 400 MHz to jest sporo. A kolejną sprawą jest to, że taktowanie to nie jest wszystko. I3 to jest zupełnie inna technologia, w procesorze tym dostępna jest min. multi-wątkowość. Tutaj masz obszerny test procesorów http://pclab.pl/art50000.html tego Twojego co prawda nie ma, ale jest inny lepszy o 100 Hz, ale z tej samej serii,technologii. Mówię o g2120. Możesz go porównać z tym I3. Tutaj natomiast http://pclab.pl/art52277-5.html możesz porównać g2020 i g2120.

Dysk wiadomo, że mniejsza pojemność. Kilkadziesiąt złoty można dopłacić do 1 TB. Tutaj także ważna jest firma, WD Caviar Blue jest chyba obecnie najlepszą serią dysków.

Zasilacz z tego co doczytałem to nie jest taki tragiczny jak na początku myślałem. Ale wpisz w google "Czarna lista zasilaczy" to zobaczysz czego się przestrzegać i o co początkowo mi chodziło - myślałem, że ta firma się na takowej znajduje.

Ogólnie polecam sklep morele.net

Siedzibę mają w Krakowie także nie będzie problemu z osobistym odbiorem. Mają obecnie chyba najlepsze ceny

 

Tutaj też możesz porównać moją i twoją kartę graf. http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/HD_7 ... erfrel.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie chłopaki!!

 

Zasilacz zostanie Tagan tylko pogadam z gościem czy 400W czy 500.

Składam z gościem komputer, co robi to od 20 lat. Ma bardzo duże zniżki w sklepie. Ceny są niskie w porównaniu z internetowymi. Karta graficzna na 90% będzie 256bit . Jeszcze się nie zdecydowałem jaką.

Procesor będzie taki jak jest-to się nie zmieni, finanse mnie nie puszczą na lepszy.

 

 

Napisze, jak będę coś wiedział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...