Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie całej "załogi " akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem amatorek i dopiero zaczynam "zabawę" z rybkami i akwarium.

po kolei: mam 60 l akwarium woda została wzbogacona uzdatniaczem po tym kilka dni stała z włączonym filtrem, następnie kupiłem parę roślinek i po kilku dniach rybki a mianowicie 10 neonków czerwonych, 2 mieczyki. 2 molinezje(żólta), dwa glonojady i 5 razbór klinowych. Miałem tez bojownika ale odseparowałem go od reszty w osobny zbiornik.

na samym początku było ok rybki pływały ładnie w ławiczkach ale od wczoraj zaobserwowałem ze molinezje opadają na dno i dziwnie się trzęsą, za to neonki pływały w rogu akwarium gdzie znajduje sie filtr i grzałka. Sadziłem ze woda może być za zimna choć miałem 23-24C dlatego tez podniosłem temperaturę do 25C, sądziłem że wszytko wraca do normy ale niestety wieczorem wszystkie rybki zebrały się na dnie i pływają w rogu(można powiedzieć ze położyły się na brzuchu na żwirku). Czy jest to może przeziębienie?? Czy jakaś choroba?? proszę o pomoc

 

ps razbory klinowe zaczęły tracić kolor (już nie maja tak intensywnej czarnej plamki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obsadę "pomogła" mi dobrać Pani ze sklepu.

 

niestety nie mogę zrobić testów bo nie mam jak. jutro jadę do sklepu i kupie co potrzeba. Pytanie czy do jutra przeżyją?? zgasiłem im światło i rybki ożyły i zaczęły pływać po dolnej części akwarium ale już nie skupiają się w rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie w pokrywie to 1x15w. po wyłączeniu światła rybki sie bardzo ożywiły i pływają po całym akwarium. Drugą rzeczą, która zrobiłem to skierowałem filtr tak żeby bąbelki wypływały z filtra na dłuższa ścianę akwarium(akwarium jest prostokątne)i wprawiały w ruch wodę.

 

 

Madk nie mam gdzie oddać rybek, sądzisz ze rybki przetrwają do czasu kiedy akwarium dojrzeje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie o źle wsadzonej roślinie (mchu). Ryby są podtrute NH3, NH4 to jest powód że pływają przy filtrze.

Za szybko wpuściłaś ryby, pewnie przez radę "dobrego sprzedawcy".

Najlepiej jakbyś znalazł rybom nowy dom i to bardzo szybko, ewentualnie ale tez bardzo pilnie wymień 50% wody i się pomódl bo może ci cała obsada PAŚĆ z zatrucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie o źle wsadzonej roślinie (mchu). Ryby są podtrute NH3, NH4 to jest powód że pływają przy filtrze.

Za szybko wpuściłaś ryby, pewnie przez radę "dobrego sprzedawcy".

Najlepiej jakbyś znalazł rybom nowy dom i to bardzo szybko, ewentualnie ale tez bardzo pilnie wymień 50% wody i się pomódl bo może ci cała obsada PAŚĆ z zatrucia.

50 za dużo na raz raczej co dziennie po 5 % wody prędzej ( najlepiej by chyba było na wodę z RO ). I chyba się pomyliłeś bo powinno być wpuściłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd :bije: .

5% wody do wymiany to za mało.

Napisałem dużą ilość do wymiany ponieważ ryby są podtrute (nie zamkną się cykl azotowy).

Jak zrobi duża podmianę naraz to tym bardziej zabije ryby puki co niech podmienia po 5 % dziennie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...