Skocz do zawartości

Choroba ryb po wpuszczeniu do akwarium


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zbiornik 450l , założony ok pół roku temu , parę dni temu zakupiłem ok 30szt mieczyków i je wpuściłem do akwarium, po paru dniach widać że ryby nie za klimatyzowały się w akwarium- zrobiły się osowiałe, na niektórych widać białe coś- pod kątem widać białe jakiś nalot, poklejone płetwy , ogon, i nie są aktywne, jak się domyślam to tzw pleśniawka, jak z nią walczyć w ogólnym, temp podniosłem do 28*C. Mógłbym wlać CMF ale nie chciałbym lać do ogólnego, a dwa mam sumpa z karemzytem więc w tym wypadku musiałbym go odłączyć tak ?

Dodam zdjęcia jak między innymi wyglądają te mieczyki z chorobą ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisz w punktach więcej informacji.

Jak czyścisz filtr,

Jak robisz podmiany i porządki w akwa.

Wcześniej w akwa były jakieś inne ryby?

Prawdopodobnie masz rację co do pleśniawki. Trzeba tylko jeszcze odgadnąć, co osłabiło ryby na tyle, że na nią zapadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sumpa- on jest bezobsługowy aby np raz w miesiącu czyszczę gąbkę i watę, podmiany co ok 2tygodnie ok 20-30%.Miałem zbrojniki, platki, gupiki, kilka mieczyków. Za każdym razem gdy zakupie ryby i je wpuszczam to po paru dniach mają to samo co te mieczyki, podniosłem temp do 29* dziś. Co do parametrów to GH ok 20 PH ok 10 PH7,3-z tabeli wody pitnej mojej miejscowości NO2 0

 

Edit

 

Wlałem CMF do ogólnego.Temperatura 30*C , włożyłem filtr wewnętrzny, a pompę wyłączyłem by sump nie działał - co zrobić z sumpem, w zbiorniku dolnym gdzie jest karemzyt ceramika itd, też jest woda pewnie z tą baterią- grzybem.Jeżeli będzie stało to z tydzień czasu to nic się nie stanie bakterii dobrej ? Mógłby ktoś mi wyjaśnić sprawę jak zrobić by było ok.

 

Edit

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil po co ty tyle kombinujesz ? Tak jak powiedział Locdog- bakterie w sumpie padną ! Jak wlałeś cmf to dobrze natleniaj wode, ja bym sumpa nie odłączała tylko wszystko razem niech by chodziło. Po 7 dniach zrób podmiankę wody i dolej bakterii, szybko się mnożą. A tak wogóle to ile czasu odczekałeś od zalania akwa nim wpuściłeś rybki ? A złożem bakterii jest nie tylko sump ale i podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz robił podmiankę wody 30% musisz tę wodę przygotować do podmianki musi odstać przynajmniej 12h najlepiej 24h gdzieś w jakiejś beczce lub plastykowym pojemniku.Jeżeli chcesz od razu dać kranówe - co nie jest dobrym pomysłem ! to daj przynajmniej do tej wody uzdatniacz i poczekaj z wlaniem do akwa chociaż 1h. Masz 450l do takiego akwa jest konieczny filtr RO z wodą destylowaną, możliwe, że mieczyki Ci chorują bo masz zbyt twardą wodę 20GH one lubią obojętny odczyn lub lekko zasadowy u ciebie jest zbyt zasadowy. Woda destylowana pomoże Ci zmniejszyć twardość wody GH u ciebie powinno być góra do 15 najlepiej ok 10 ty masz KH 10 czyli masz złą wodę i złe parametry i od tego chorują ci rybki, kup jeszcze bakterie nitryfikacyjne, test NO3 i sprawdź ile jest NO3 Możliwe, że GH 20 nie jest tu przyczyną bo ponoć mieczyki mogą w takiej wodzie żyć. Może ktoś inny się wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...