Skocz do zawartości

[112l] ogólne


erni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy obsadę poprawiasz ?

Na dniach nie napiszę że jutro ale na bank do końca przyszłego tygodnia będzie jak trzeba,labeo może nawet jutro kumpel ma 240 to podejdę jutro i pewnie weźmie,serce mi pęknie za kosiarką bo mam ją od prawie narybku ale jak trza to trza,to samo z mieczykami :(
....aaaaaa Wyprzedził mnie mod,dodam jeszcze....

...od jutra zagoszczą u mnie 3 Helenki,bo pokazały się ślimaki,znaczy się są od pewnego czasu ale doczytałem wczoraj w nocy info i zdecydowałem się na skuteczniejszego "czyściciela"niż ja :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parametry wody na necie...

ph 7,91

azotyny <0,01

azotany 3,5

twardość ogólna 142

8st dh niemieckich(czyli wychodzi że woda miękka?)

 

Oka,kosiarka poszła,labeo również,jak i drewniak.

Mieczyki zostają ,po za tym doczytałem że mogą przebywać w zbiorniku 112 litrowym,gdzie?A no na tutejszym forum

 

przykladowi-mieszkancy-akwarium-112l-128l-t32927.html.

 

Aktualna obsada 1 post.Poproszę ew jakieś rady względem pozostałej obsady jak i parametrów wody,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmm,więc tak zaszło kilka zmian w akwa ,na pewno zarosło i rośnie nadal,mogę powiedzieć że rośliny "rosną w oczach" zmieniłem delikatnie wygląd doszły żabienice oraz Glossostigma elatinoides,mini pelia na kamieniu jak i phoenix moss.Oprócz tego musiałem zalać małe akwa bo doszło mi trochu narybku gupika jak i mieczyka w sumie ok 25-30 szt,śmigają po małym akwarium aż miło.Dziś doszły do mnie nawozy makro+mikro zacznę podawać od soboty.Najlepsze jest to że myślę i to konkretnie nad założeniem zbiornika 300 litrowego,są małe zmiany w pokoju i jak w pysk właśnie wejdzie mi taki zbiornik-nie żebym zrobił to celowo :twisted: ale to sprawa jeszcze do dogadanie-że tak powiem,ale szanse są i to duże :D .myślę że to na razie tyle,foto w sobotę -wolne w pracy.Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokańczam pokój,co do obsady to do końca nie mam ustawionej na 100%,bardzo podobają mi się razbory galaxy i proporczykowiec z Kap Lopez...dalej...się zastanawiam,myślę i rozmyślam,na pewno sporo roślin dalej...?? myślę...zobaczymy.Nie mam wymyślonego,ukierunkowanego i zdecydowanego biotopu,tak wiem że to marnotrawstwo takiego zbiornika(jak wcześniej wyczytałem) ale tak chcę(bez szkody dla rybek oczywiście)...co dalej zobaczymy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...