Skocz do zawartości

Zdychające rybki - jaka może byc przyczyna?


Mercy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w postaci zdychających rybek. Akwarium 112l, filtr na 120l, grzałka, pokrywa wszystko jest. Temperatura stała, nie waha się wyżej niż 25-28 c.

 

Pierwszy zdechł Skalar (srebrny), ale to już dawno temu zapewne z powodu za dużej ilości owych rybek. Teraz zaczęła się seria, po której najpierw straciłem 2 guraminy pomarańczowe, po jakimś tygodniu od ich zakupu, może to przez inne ryby, może sie nie zaaklimatyzowały a może to początek tego co opisze dalej?.. nwm.

 

W tym czasie kupiłem także pokrywę 2x świetlówki 18w. Od tej pory w czasie mniej więcej 2 tyg. zdechły mi kolejne 2 guraminy (tym razem już stare, które miałem od początku akwarium czyli jakiś rok.) Teraz zaczynam zauważać, że jeden z Skalarów (czarny) także zaczyna zdychać i nwm co jest przyczyną.

 

Pokrywe kupiłem w dobrym sklepie zoologicznym, zajmującym się także akwarystyka ,, Kakadu''. Pokrywa jest firmy DIVERSA.

 

Warto dodac, ze prócz co 1 - 2 tyg. czyszczenia filtra (w wodzie z akwarium) nie robiłem jeszcze ogólnego czyszczenia całego akwarium, jak wspomniałem ma jakiś rok.

 

Początkowa obsada sprzed ok. 2 tygodni:

3x Sklarar (2 czarne 1 srebrny), 2x Starsze guraminy mozaikowe, 2x Małe guraminy pomarańczowe, ok.30 neonek, 8 kirisków, 1 glonojad.

Teraz:

3x Skalar (1 ledwo co żywy ), ok. 30 neonek, 8 kirisków, 1 glonojad.

 

Moje przypuszczenia:

-pokrywa,

-brak gruntowego czyszczenia akwarium.

 

Jeżeli macie jakieś sugestie bardzo proszę o odpowiedz, może to tez wina roslinek? By może potem wrzucę zdjęcie jakie posiadam bo nie znam nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...