Jump to content
Sign in to follow this  
LordNeon

Biała woda

Recommended Posts

niezmienia wody w akwa lub daje za duzo pokarmu.. ile ma akwa i ilu litrowe jest... i jakie ma tam ryby

Jeżeli dopiero zakłada akwa to poprostu w niektórych regionach kranówa jest aż biał od chloru.

Woda do wymiany, zamontować filtr i dodać tetra kristal. Rybki po tygodniu. Będzie ok. Można jeszcze dodać roślinkę :))

Ale pytanie czy to nowa woda czy woda do podmiany?

Nic nie wlewaj samo się ostoi i filtr to przeżre.Roślinki też się sadzi dopiero po tydodniu a nie do takiej wody.

Woda do wymiany, zamontować filtr i dodać tetra kristal. Rybki po tygodniu. Będzie ok. :))

Z tym tygodniem to tak ostrożnie bo muszą się wytworzyć bakterie nitryfikacyjne które obniżają NO2. Ja tak zrobiłem z wpuszczaniem rybek po "tygodniu" i prawie się tak ich pozbyłem ( mój dziadek pozbył się tak 13 tropheusów ), a miałem filtry nawet dwa dodawałem bakterie nitryfikacyjne w płynie wodę z ustabilizowanego akwa. Ale jakoś się udało :) Ale niech z tymi rybkami poczeka i sprawdza wodę testami na NO2 aż będzie prawie zerowe

przestańcie dyskutować na kotem którego z worka nie wyciągneliście tzn. poczekajcie na lordaneona

Ale pytanie czy to nowa woda czy woda do podmiany?

To nowa woda.

ile ma akwa i ilu litrowe jest... i jakie ma tam ryby

250 litrowe akwarium ma danio neonki i skalary.

Dokładnie akwa nie zdążyło dojrzeć musi jeszcze poczekać i nie wpuszczać rybek :!: :!: 8-)

slyszalam tez ze to moze byc wina mnozacych sie pierwotniakow(jak ktos ma dostep do dobrego mikroskopu to mozna sobie sprawdzic,a jak nie to w ciemno zastosowac ta metode). wtedy trzeba zaciemnic akwa wlaczyc napowietrzanie i filtr na maksa i odczekac pare dni. powinno pomoc po tygodniu lub dwoch.pozdrawiam ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this