Jump to content

Choroba.


Recommended Posts

Cześć.

Otóż dziś kupiłem Neony Innesa, niestety nie zauważyłem że jeden z neonów jest chory, dopiero po włączeniu światła zauważyłem.

Otóż trochę przeczesałem internet i okazało się że mój były* neon miał grzybice czy tam pleśniawkę, zaczęło się od średniej wielkości plamki ( to nie ospa ) , otóż około po 30 minutach po włożeniu ryby do akwa ją wyłowiłem do " izolatki " , z filtrem i grzałką, obserwowałem i po około dwóch godzinach choroba opanowała całe ciało, ryba nie mogła wgl. pływać, ciągle obracała się i płetwami nie mogła ruszać, po dwóch godzinach zmarła.Na 100% nie jest to wina parametrów czy tam temp. rybę po prostu kupiłem chorą i nie dopatrzyłem się tego, reszta neonów pływa sobie w grupie od kąta do kąta.

I teraz mam ważne pytanie, czy ten neon zaraził mi pozostałem 22 sztuki ? na tamtych nie widziałem żadnych dziwnych oznaków, białych kropek, ubytków czy odpływania od stada lub dziwnego " stylu " pływania, jak tamta. I nie wiem czy zacząć leczyć, bo słyszałem że ta choroba jest zaraźliwa lecz zdania są podzielone , dlatego pytam, jak leczyć to czym ?

Temperatura a akwa to 25-26.

 

Zdjęcia :

http://w799.wrzuta.pl/obraz/6bKK37sAy00/n

http://w799.wrzuta.pl/obraz/72NeULtz0xO/nn

 

To nie mój neon, lecz objaw dosłownie ten sam, lecz po dwóch godzinach neon stracił kolory i był calutki biały i zakończył żywot.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...