Jump to content
Sławek121

Fotografia-rozmowy o sprzęcie i nie tylko.

Recommended Posts

Ale AF z przejściówek nie zawsze jest dokładny i może sprawiać problemy z niecelnością.

Dokładnie. Tylko dodam od siebie, że jeśli jest przeniesienie automatyki, to w sumie chodzi o dokładność wykonania samych pierścieni i współosiowość z obiektywem i matrycą. No i prawdę mówiąc przy makro to i tak wolę ostrzyć ręcznie, a przeniesienie automatyki przydaje się jedynie do przymknięcia przysłony w chwili wykonania fotografii. ;)

Ja również korzystając z trybu makro stawiam na ręczne ustawienia

W sumie w pewnym momencie to robi się zdjęcia tylko na manualu :D

Dokładnie tak. Jeśli poprawnie (tak jak się chce) ustawi się parametry ekspozycji to później nie ma zmartwienia przy innym kadrowaniu. Nie martwimy się o "pomiary" aparatu. ;)

Który z tych obiektywów będzie najlepszy do aparatu SONY Alpha A450?

Obecnie mam przy aparacie obiektyw KIT 18-55mm

Przeznaczenie głównie do fotografowania akwarium, rybek, kreweci, ale też chciała bym żeby był jak najbardziej uniwersalny.

1.Minolta AF 35-200 Xi Powerzoom UV

2. Minolta AF 80-200 Xi

3. Minolta 100-200 mm/4,5

4. MINOLTA 100-300 4,5-5,6

Nie znam tych szkieł ani systemu Sony ale ostatnie trzy można odrzucić, z takim zakresem nie zrobisz rybie zdjęcia nawet jeśli oświetlisz je 1000W halogenem :) A uniwersalne to też one nie są.

Nie ma w Sony czegoś w stylu 18-105 ze stabilizacją? Ewentualnie 24-70? To są uniwersalne zakresy.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Nie ma w Sony czegoś w stylu 18-105 ze stabilizacją?

Sony ma stabilizację w body, więc szkło ze stabilizacją, o ile w ogóle takie jest do Sony, jest zbędne ;)

Edited by Sławek121

ja sobie ostatnio kupiłam canona 400 D i sie zastanawiam nad dokupieniem jakiegos fajnego obiektywu :) w sumie chciałabym robic zdjecia z bliska takie poretowe :) polecacie jakis konretny model ? :)

Po pierwsze określ budżet jakim dysponujesz, wtedy wszelkie porady nabiorą sensu. Czy wolisz zooma czy mieć zooma w nogach? Do portretu dobrze mieć stałkę...

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Pasjonuje się fotografią od czasu mojej pierwszej komunii świętej kiedy to, dostałą swój pierwszy aparat , jeszcze był na klisze , nie tak jak dzisiaj na karty pamięci.

Ja począwszy od smieny przez zenity 12xp i 19 poprzez pentacona six aż do współczesnych aparatów cyfrowych. Ale jakie ma to znaczenie? Nie wiem, czy się chwalisz czy żalisz czy o coś pytasz?

Cześć wszystkim:)
chciałabym dopiero rozpocząć moją przygodę z fotografią, przyznaję trochę brak mi środków. Może cie polecić jakiś nie drogi sprzęt na początek?Mam do dyspozycji ok. tysiąc złotych:):)

Proponuję używkę Canona 400D,tylko zwróć uwagę na to, żeby miał nieduży przebieg.