Skocz do zawartości

Fotografia-rozmowy o sprzęcie i nie tylko.


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek, kręcisz kółkiem pod palcem wskazującym, obok spustu??

 

Przemo, Twoje rozwiązanie jest również dobre. Ja w moim Zenicie i Jupiterze domykam przysłonę pierścieniem, jak się da to można w szkle zablokować bolec po prostu. W Zeissie kiedyś blokowałem, teraz już nie mam takiej potrzeby :)

 

Fajne makro.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, kręcisz kółkiem pod palcem wskazującym, obok spustu??

 

 

Oooo widzisz, teraz faktycznie i w RAWach da się śmigać ;)

Jeszcze tylko mi powiedz, które RAWy wybrać-RAW/MRAW/SRAW ?

 

A co do filmów, to ponoć mam za wolną kartę i nie nadąża z zapisem, dlatego aparat nie "widzi sensu nagrywania". To możliwe ?

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie.

Co do przymykania przysłony w tych obiektywach to oczywiście masz rację.

Ale "nowe" obiektywy canonowskie z przeniesieniem automatyki nie mają takiej możliwości. Więc jeśli pierścienie macro pod automatyczne obiektywy tego systemu, to tylko i wyłącznie z przeniesieniem.

 

Sławku. Co do karty to jak najbardziej. Musi mieć odpowiednią prędkość zapisu. Mi szkoda matrycy, więc nie używam do "filmowania", ale w instrukcji na końcu powinni napisać (tabela).

Ja robię w MRAW. Troszkę mniejsze pliki, ale nadal daje radę. Na reporterkę z ślubu i wesela 2szt 16gb w zupełności wystarczą, ale zawsze w zapasie mam 2szt 2gb.

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko RAW. Mam nadzieję, że będziesz się później orientował co wyciągać w postprocessie.

 

Jeśli Twoja karta nie jest co najmniej klasy 6 to może być problem. Jeśli dodatkowo są już na niej zdjęcia to tym mniej miejsca na filmy. Plus parę innych czynników.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię w MRAW. Troszkę mniejsze pliki, ale nadal daje radę.

W sensie, że nadal dobra jakość, tak ?

 

A jeśli chodzi o kartę, to ta będzie dobra dla amatora  http://www.euro.com.pl/karty-pamieci/sandisk-extreme-iii-sdhc-8-gb-1.bhtml ?

 

Edit.

Ew. ta http://www.agito.pl/karta-pamieci-sandisk-ultra-microsdhc-8-gb-class10-adapter-sdsdqua-008g-u46a-8gb-98-652536.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=652536 ?

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nadal. Ustaw aparat na statywie i wykonaj dwie fotografie w RAW i MRAW. Sprawdź samemu. ;)

Ja niestety mam slot tylko i wyłącznie na CF.

Ale używam kart 30mb/s. Z tego co troszkę nagrywałem, to dają radę. Tylko nie kupuj wynalazków. Ja juz sie sparzyłem okrutnie. Polecam Lexar i Sandisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę powyżej wymienione, chociaż jeden Sandisk (oryginał) mi szwankował, czasami zamiast zdjęcia zapisywało się kolorowe niewiadomo co. Nigdy natomiast nie zawiódł mnie Kingston. Mowa o CF rzecz jasna, oryginałach.

 

Nie wiem Sławek czy się orientowałeś w temacie, masz zależnie od jakości filmu maksymalnie 12 lub 29:59 minut nagrania (względy celne, podatkowe), lub maksymalnie 4gb plik. Do filmów kupić lepiej większą kartę, do zdjęć ja używam 4GB, w ostateczności 8GB, ze względów bezpieczeństwa.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Edytowane przez fleder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź tu bądź mądry ,ja muszę to wszystko dobrze przemyśleć ,co wybrać by dwa razy kasy nie tracić .Fleder fotki super,bardzo mi się podobają  dzięki za linka .

Poczytam jeszcze i popytam . Na razie zbieram prezenty  od znajomych bo im niby nie potrzebne ,nie przydadzą się , ja mam co testować i sprawdzać z czym co się je. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zarówno mieszek jak i pierścienie. Przyznam, że pierścienie na M42 w zupełności wystarczają. A co najważniejsze, są bardziej poręczne niż mieszek. ;) Za to mieszek wygląda obłędnie. ;)

Ale sami zobaczycie, że fotografując z łapki i przymykając przysłonę do f/8 - f/10 rzadko będzie korzystać z maksymalnego "wysuwu" miecha. Nawet przy świetle błyskowym. Chodzi o to, że technicznie ciężko jest wykonać fotografię ostrząc na przymkniętej przysłonie. A tym bardziej domykać ją przed naciśnięciem spustu migawki.

 

Ja namawiam na zakup pierścionków M42(ok 35zł) plus Industar 61ł mc (ok 200zł), jeśli ktoś ma życzenie "zaszaleć" niech poluje na wołnę 9. Potwierdzenie ostrości jest zbyteczne w przejściówce systemowej (eos/m42).

 

fleder, Twój link gdzieś mi umknął, możesz jeszcze raz go "zapodać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tymi linkami to my sobie na pw .

Ja sie nie znam ,ale gdzieś w necie jest test tych pieścieni za 30zł ,że nic nie dają.Mogę prosić o podanie linka ,jakie ja je mam kupić?.

Dostałam obiektyw sigmy 13:200 i nigdzie znaleść w necie podobnego nie mogę .

 

 

 

Edit. Tak szukam , czytam i chyba poczekam na Tamrona 90 ,długo czekać będę ,ale chyba warto ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej za formę, ale autor tego "testu" musi być skończonym ignorantem nie mającym chociażby bladego pojęcia o fotografii. ;)

To samo dają co mieszek macro, a dokładnie zwiększają odległość układu optycznego od elementu światłoczułego (tu matrycy). Przez ten zabieg zwiększamy skalę odwzorowania. ;)

 

Moje fotografie zamieszczone wcześniej wykonywane są dokładnie:

-Canon 7d

-Adapter EOS/M42 bez potwierdzenia ostrości.

-Pierścienie M42 produkcji ZSRR ;)

-INDUSTAR-61L/3-MC 2,8/50

 

Na początek możesz zakupić sobie Industara 50. Tu z mieszkiem i sampelek:

specmakr2.jpg

85889978.jpg

Wiedząc, że matryca APS-C ma rozmiar 25,1×16,7mm a moneta ma 15,5 mm, można szacunkowo policzyć skalę odwzorowania.

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Te pierwsze są z przeniesieniem automatyki.

"Przedmiotem aukcji jest zestaw pierścieni pośrednich z przeniesieniem automatyki.

Zestaw pierścieni wyposażono w układ styków pozwalających na przeniesienie wszystkich parametrów ekspozycji do korpusu aparatu.

Dzięki temu pierścienie pozwalają na pracę we wszystkich automatycznych trybach pracy. Dodatkowo stosując nowsze obiektywy z wbudowanym silnikiem układu AF będziemy mogli wykorzystać również Autofocus."

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...