Skocz do zawartości

Fotografia-rozmowy o sprzęcie i nie tylko.


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wyskakuje ,coś chyba mam źle ustawione :)

Uczę się uczę :). Jedyny jaki korzystam na razie to M i sport :D. Ciężko mi ustawić czas naświetlania lub przesłonę .Znaczy ustawić łatwo ,ale efekty koszmarne ,przynajmniej przy fotografowaniu rybek . Jedynie Sport im pasuje i mi . Dobra nie zaśmiecam już tematu ,dzięki bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że lampa jest wyrzucana samoczynnie nawet w trybie M mocno mnie dziwi, ale możesz poszperać w ustawieniach Custom Functions, powinny być w żółtej części menu głównego. Być może coś tam znajdziesz odnośnie wbudowanej lampy.

Od tego jest tryb M aby mieć kontrolę NAD WSZYSTKIM i nie dopuścić by niespodziewany strzał tej śmiesznej lampki zepsuł ujęcie.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek radzę Ci korzystać z trybów Av i Tv. Można powiedzieć, że to tryby półautomatyczne. Nie zwalniają fotografującego od myślenia ale też sporo pomagają. Przy właściwym wyborze metody pomiaru światła...

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sceny. Ja głównie używam matrycowego. Czasami zdarzy mi się używać punktowego gdy scena ma dużą rozpiętość tonalną, np. ciemna postać na bardzo jasnym tle. Generalnie jednak matrycowy (czyli na wyświetlaczu ten z najbardziej 'pełnym' znaczkiem).

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :D

Nie dziękuję ;)

 

 

A teraz tak :

Jest sens inwestować w takie pierścienie http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-canon-auto-autofocus-eco-i3492488673.html

czy wystarczą takie http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-do-canon-ef-s-7-14-24-i3478811749.html ?

 

I może ktoś poleci dobry, ale niedrogi statyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tansze pierscienie, do tego jakiegos starego Zenita czy Industara. Af w makro ma sens przy droższych szkłach systemowych, więc do kita ta automatyka Ci nie potrzebna, poza tym w kicie silnik af będzie raczej kitowy :)

 

Ja focę z ręki, nie używam statywu.

 

Winszuję nabytku! Życzę udanych klatek.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć ustawisz w menu 'rozmiar', kręcąc kółkiem lub dżojstikiem w prawo/lewo.

 

Uważam, że od filmowania są kamery nie lustrzanki, więc nie zabiorę głosu ;)

 

Ale na zdrowy rozum powinno być to ograniczenie w menu do wyłączenia. Chyba, że nie ma miejsca na karcie.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć ustawisz w menu 'rozmiar', kręcąc kółkiem lub dżojstikiem w prawo/lewo.

Niewiele mi to pomogło ;) To, że w menu i że czymkolwiek kręcę/przyciskam to sam wiem :P , kwestia tego, że nie znajduję tego i nie wiem jak to jest po kolei opisane.

Ale dzięki za chęć pomocy.

 

A co do filmowania, to karta nie jest zapełniona, można nagrać sporo takich krótkich filmików, więc to chyba nie to.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku drogi, nie dostałeś razem z tym sprzętem instrukcji?

Dostałem, szkoda tylko że ma aż 300 stron ;) ale pewnie kiedyś to znajdę. To odnośnie RAW.

 

A co do filmowania to w ( na szczęście jedynym) dziale temu poświęconym nic nie wskazuje na powód tego wyłączania.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrób w ten sposób.

Włazisz do Menu, pierwsza z lewej czerwona zakładka 'Menu fotografowania' -> 'Jakość'. I tu masz w zasadzie wszystko co oferuje puszka. Kręcąc kółkiem pod palcem wskazującym wybierasz RAW, zaś kółkiem pod kciukiem przestawiasz na kreskę '-', czyli nic, aby nie robić 2 kopii zdjęcia, co jest Ci na obecnym etapie niepotrzebne ;)

 

PS. Powiedz jeszcze Sławek jakiej pojemności masz kartę, jakiej klasy i typu, jaka jest jakość video ustawiona w nagrywaniu oraz czy nagrywasz na 'zimno' po odpoczynku aparatu czy po pewnym czasie focenia z użyciem Live View?

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Edytowane przez fleder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to napisałam to samo co Fleder ,więc wykasowałam :)

Co do tego Makro ,to jakim najtańszym kosztem robić fajne fotki makro .Siedzę od 2, no  paru dni na jednym forum fotograficznym i się nic nie dowiedziałam dalej . Tyle ,że pierścienie mi nic nie dadzą i lepiej jakiś obiektyw od 100mm  w skali odwzorowania 1:1 na który mnie  nie stać na razie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makro po najniższych kosztach zrobisz za pomocą pierścieni + stary obiektyw m42. Całość zamyka się w 60-70zł a jak przypilnujesz aukcji to i w 50 :)

Rzeczone szkło o ogniskowej 100mm przy odwzorowaniu 1:1 to koszt jakiś 3 tys, świetna zabawka, też bym chętnie przytulił ale makro robię sporadycznie latem, więc taki wydatek byłby bez sensu. Wczoraj zrobiłem małą sesję ważce przy pomocy 85mm + soczewka makro ale nie polecam tej metody, soczewki są niskiej jakości i widać to na zdjęciu. I nie był to Raynox :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makro po najniższych kosztach zrobisz za pomocą pierścieni + stary obiektyw m42. Całość zamyka się w 60-70zł a jak przypilnujesz aukcji to i w 50 :)

 

 

Tak ,tylko jakie to fotki będą ?.  

Po co ja wchodziłam na jakieś fora ,szczęka opada od ich prac . Ale nie wolno się poddawać ,tylko mi nic innego nie zostało na razie :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że całkiem przyzwoite fotki. Te 3 kawałki płaci się za duży komfort no i jakość. Pierścienie i m42 zadziałają świetnie, pod warunkiem, że prawidłowo oświetlisz scenę.

Jeśli chcesz to podlinkuję Ci stronkę z moimi makro, zobaczysz jak to wychodzi a obiektywu makro w życiu nie używałem :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wybierasz RAW, zaś kółkiem pod kciukiem przestawiasz na kreskę '-', czyli nic, aby nie robić 2 kopii zdjęcia, co jest Ci na obecnym etapie niepotrzebne ;)

 

PS. Powiedz jeszcze Sławek jakiej pojemności masz kartę, jakiej klasy i typu, jaka jest jakość video ustawiona w nagrywaniu oraz czy nagrywasz na 'zimno' po odpoczynku aparatu czy po pewnym czasie focenia z użyciem Live View?

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

I widzisz, tu jest problem ponieważ na RAW  ustawione jest "_" i nic się nie da zmienić, tylko mogę sobie zmieniać w JPEG.

 

Karta żadna rewelka, 2GB micro San Disc.

 

Film próbuję nagrać na zimnym aparacie, wiem że przy nagrzanym mogło by go z automatu wyłączać, ale to nie ten powód.

 

 

PS.

Jestem w 95% zdecydowany na takie rozwiązanie do makro http://allegro.pl/mieszek-makro-canon-550d-500d-450d-60d-50d-40d-7d-i3441213036.html  myślicie, że warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tansze pierscienie, do tego jakiegos starego Zenita czy Industara. Af w makro ma sens przy droższych szkłach systemowych, więc do kita ta automatyka Ci nie potrzebna, poza tym w kicie silnik af będzie raczej kitowy :)

A ja ani jednych ani drugich nie radzę. Jesli ma to być szkło pod m42, to lepiej (taniej) kupić pierścienie właśnie w tym systemie. ;)

Przejściówkę systemową bez potwierdzenia ostrości. Szkoda kasy.

 

A szkła? Industar 61ł z powłokami MC bardzo mi sie podoba. Tu sample:

jv6x.jpg

I z ładniejszym bokeh:

kt2.JPG

 

 

Jeśli zaś pierścienie macro systemowe do dedykowanych szkieł, to tylko i wyłącznie z przeniesieniem automatyki. Bo jak tu przymknąć przysłonę bez tego? ;)

Edytowane przez przemo-lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...