Skocz do zawartości

bystrzyk ozdobny


Emilia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja rybka jest chora ale nie wiem jak jej pomoc. Jest to samiczka bystrzyka ozdobnego. Zauwazylam od wczoraj ze nie chciala jesc ale inne ryby jej rodzaju ja tez odstraszaly, spuchla i oczy jej wyszly na wierzch,szybko oddycha, kolory tak jakby zmetnialy, caly czas siedzi za roslinka i nie chce plywac. co to moze byc i jak jej pomoc??

 

Mam akwarium 70l od 6.01 , obsada 3 pangio kuhli i 5 bystrzykow ozdobnych ( 4 samce i 1 samiczka), roslinki:echonodorus bleheri, cabomba aquantica, ludwigia repens, rotala boschi, anubia nana, eleocharis acicularis , pogestemo helferi, hermanthus colletrichoides cuba.Mam problem ze slimakami i czekam az sprowadza dla mnie zamowiona bocje striata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie posocznica ??

Z doświadczenia wiem, że jak już rybę rozdęło, to sobie możesz... Pomodlić się za nią.

 

Próbuj, nie wiem- kąpiel w nadmanganianie potasu wieczorem- i zobacz rano, czy jest lepiej, czy tak samo źle lub gorzej.

Jak gorzej- rybę wyłowić, położyć na zmoczonym papierze toaletowym i jednym uderzeniem młotka skrócić męczarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stalo 1 tydzien i uzylam gotowych bakterii w plynie na poczatku a potem przy podmianach wody.Test wody zrobilam tylko na poczatku ale jest on niedokladny i trudny do odczytu( PH 6.8, GH 4, KH 20, NO2 5, NO3 50 ,cl2 0.8.Oswietle, filtracja i ogrzewanie bylo zalaczone w zestawie Juwel Rio 600.Z tego co wiem to sa jeszcze 2 sposoby na slimaki , chemia(niezdrowa dla ryb i roslin) oraz slimak helenka ale pozniej mi roslinki zezre.

 

Luna: Dbaj o pisownię, na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany.

Ryby zachorowały bo są osłabione zatruciem azotanami itd.

NO2 powinno być niewykrywalne, stężenie jakie podałaś jest zapewne błędne, bo przy tak wysokim wszystko by padło.

 

Akwarium powinno dojrzewać co najmniej 2 do 3 tygodni przed wpuszczeniem ryb.

Biostartery mogą skrócić ten czas o 2 do 3 dni ale nie więcej.

 

Ślimaki helena nie jedzą roślin.

Żywią się mięsem.

Jak im zabraknie szkodników, będą zjadać własne młode, kub resztki pokarmu, który sypiesz rybom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podupadła najsłabsza, ale prędzej czy później reszta też złapie jakąś infekcję.

Skutki niedojrzałego akwa mszczą się nawet przez kilka miesięcy.

Tej rybie już raczej nie pomożesz.

Możesz spróbować kąpieli w cmf jak pisano wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...