Skocz do zawartości

Samica gupika - czerwone rany na ciele, wisi przy tafli


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 33L. (43x27x30), temp. 23 st. Było 25st. Gęsto zarośnięte. Filtracja Pat Mini.

 

Podmiany: 5% co 2 dni lub 35% co tydzień, kranówka.

Woda twarda / średnio-twarda. Poziomy badane w laboratorium, bo noszę próbkę wody po drodze i nie robię sam testów. Wszystkie w normie. Azot praktycznie zawsze zero.

CO2 nie podłączam. Nawożenia obecnie brak od dłuższego czasu. Podłoże ziemia i drobny piasek, żwirek.

 

Obsada: 2 dorosłe gupiki (1+1)

3 szt narybku (reszta narybku w osobnym od początku)

 

 

Samica gupika ma rany na ciele. Tak, jakby pękała i rozpadała się dosłownie. Od dwóch dni w ogóle się nie rusza. Wisi przy tafli. Odkąd jest w akwarium była bardziej niemrawa od innych ryb. Oddzielałem ją i to samo. Nawet bez drugiego lokatora też się nie rusza prawie. Pewnie trafiłem chorą. Jest szansa leczyć?

 

Ostatnio urodziła kilkanaście gupików. Same martwe. Wcześniej 5 sztuk żywych.

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta doszła najpóźniej. To akwarium było zalane w listopadzie. W grudniu pierwszy gupik wpuszczony. A ta tuż przed świętami. Próbowałem robić zdjęcie, ale siedzi w krzakach i nic nie widać. Mam ją odłowić w coś? Wtedy mogę zrobić zdjęcie. Rozumiem, że nie ryzykować póki co z oddawaniem tego narybku, żeby komuś nie nawlec choroby?

 

 

EDIT

 

Proszę, zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niska temperatura to po pierwsze minimum 25-26 st a po drugie za często podmieniasz wodę tyle napewno. Filtr i grzałka chodzą 24/24?

Może powinny mieć 75 stopni minimum bo woda za zimna ?

Co do tego że za dużo wody podmieniasz to może być prawda ,ale czy za często ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niska temperatura to po pierwsze minimum 25-26 st a po drugie za często podmieniasz wodę tyle napewno. Filtr i grzałka chodzą 24/24?

Gamerin, czy Ty czytałeś w ogóle mój post?

 

Temperatura była 25,5 st cały czas, ale po sugestii jednego z użytkowników zmniejszyłem do 23 st, żeby zobaczyć czy to coś pomoże. Dlaczego za często podmieniam wodę? Konsultowałem to i nikt nie ma przeciwwskazań co do tego. Co 2-3 dni wymienia się ok. 5% wody w obiegu, a taka ilość na pewno nie jest problemem. To tygodniowo 15-20%, ale z uwagi, że nie jednorazowo, to nie jest tak odczuwalne.

 

Dlaczego tak robię? Bo akwarium często zostaje bez opieki na 2 tygodnie. Doradzono mi, żeby po powrocie nie robić gwałtownych dużych podmian, tylko wymieniać po trochu. Sprawdza się to idealnie, bo oprócz tej ryby żadna mi nie chorowała.

 

Ryba wczoraj padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...