Jump to content

Rekonstrukcja obsady przy zmianie baniaka na 112l

luki95wrc
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem bardzo początkującym akwarystą mam blade pojęcie o tym ale jakoś mnie ciągnie do tych rybek. Akwarium mam coś koło 55l i zamierzam zmienić na 112l. Na razie mam

-3 brzanki różowe (w tym 1 w kolorze srebrnym :D Nie wiem czy to samica czy co? :D)

-2neony czerwone

-3molinezje (czarna, złota, żółto-biało-czarna, 2samice+1 samiec)

-2 mieczyki (parka)

-3kiryski

-2 glonojady

-rośliny pływające (nie wiem jakie)

Nie znam jakości wody oraz danych mojego sprzętu bo się na tym nie znam niestety, ale mam nadzieję że mi i tak pomożecie jakoś.

Pytania mam takie przy zmianie akwa na 112l, ile mogę dokupić mieczyków czy molinezji? Neony naturalnie też dokupię kilka sztuk. Czy wystarczy ilość brzanek i czy ewentualnie mogę też dokupić parkę innego rodzaju brzanki?

Bardzo proszę o pomoc.

To zrób sobie brzankarium dla różowych. Jeśli zakwasisz wodę, to możesz dać oprócz brzanek piskorki, o ile na dnie masz piach.

Cała obsada by wtedy wyglądała:

14 Brzanek różowych

6 Cierniooczków kuhla

I ewentualnie możesz dołożyć samca bojownika, ale jakiegoś z nieprzesadnie długimi płetwami.

Tak pytam jakie mam możliwości. Dzięki za rady. A z rybami co zostaną co zrobić? ;-) a z tymi brzankami też chce sie ddowiedzieć czy ta srebrna jest samica? Bo w sklepie mówiła że te i te sa bbrzankami rozowymi. I mam z 1 różowa. Problem bo już ledwo zipie osłabła i słabo pływa wydaje mi się że gonila ją przez pewien czas ta ddruga brzanka różowa dlaczego jest dla niej taka agresywną?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...