Skocz do zawartości

Biała plamka na ogonie Platki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zaniepokojony tym co zaobserwowałem dziś wieczorem na ogonie moje Platki.

A mianowicie pojawiła się na nim biała plamka widoczna na foto załączonym ( foto nie moje ale plamka u mojej rybki jest identyczna użyłem foto wstawionego kiedyś na ty forum sam nie mogę zrobić z powodu dużej ruchliwości ryby ).

Rybka normalnie je robi zdrowa kupę jest żywa czasami chwilkę posiedzi przy grzałce. Plamki nie występują u innych rybek a u Platki tylko na ogonie.

Jeśli chodzi o zbiornik oto jego parametry

 

Akwarium 112l o wymiarach: 80x35x40

Na dnie bardzo drobny żwir rzeczny

Grzałka 100 W z termostatem

Oświetlenie nie potrafię określić mocy akwarium kupione z drugiej ręki sprzedający mówił że jedna świetlówka jest typowo dla roślin a druga dla ryb

filtr wewnętrzny aquella (plany na jakiś zewnętrzny ale to jak będą już fundusze)

temperatura 25-26 stopni

 

Roślinność i ozdoby :

gałązki moczarki argentyńskiej

sadzonki cryptocoryne wendtii green

Nurzaniec

Mech (nie potrafię określić gatunku)

GAŁĘZATKA na skałkach

piramidka z bambusa

2 polówki kokosa

korzeń

kilka kamieni

Wszystkie wymienione wyżej pozycje są w akwarium od samego początku .

Nawozy i dodatki to

- PLANTA GAINER CLASSIC

- EASYCARBO

Zbiornik ma już ponad miesiąc

Parametry wody użyłem JBL Easy Test 6 in 1 i oto co wyszło

 

cl2- 0

no3- 10

no2- 0

ph- 7,

gh- 14

kh-15

Proszę o rady i pomoc bo boje się o resztę obsady.

post-16139-13685173049964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamka na pletwie się powiększyła a rybka została odłowiona do osobnego zbiornika.

Po 3 godzinach kąpieli w CMF Tropicala roztworze o dużym stężeniu silne napowietrzanie biała plamka można powiedzieć odpadła natomiast pozostał ubytek w pletwie ogonowej. jest jeszcze ciągle w innym zbiorniku i teraz moje pytanie bo poprawa jest ile mam ja jeszcze trzymać w innym zbiorniku, czy jutro zastosować jej podobna kąpiel, jak postępować dalej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rybka dzisiaj zdechła pomimo ze początkowa faza leczenia dala poprawę w jej wyglądzie i zachowaniu tak jak pisałem wczesniej.

Czy złe stężenie CMF mogło ja zabić ??? A może czas trwania kąpieli ???

Pytam bo nie chciałbym popełniać dalszych błędów przy wystąpieniu (oby nie) podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli brakuje mi siły kolejne 2 zmienniaki zachorowały objawy to biały nalot na pletwach piersiowych, na kirysku pojawiła się plamka na pletwie grzbietowej.Takie same jak na foto które zamieściłem w pierwszym poście.

Parametry wody w normie robiłem testy nie wykazały one niczego niepokojącego

Rybki odizolowałem ale nie wiem tak naprawdę jak postępować.

Przeniosłem do osobnego zbiornika 2 chore samiczki zmienniaka i kiryska dodałem do wody cmf wedle wskazań producenta temperaturę podniosłem do 29 stopni. Tylko czy dobrze postępuje ?? bo jak na razie po 2 dniach odizolowania nic się nie zmieniło.

Może ktoś pomorze lub coś poradzi bo nie chciałbym stracić całej obsady.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...