Jump to content

Powrót zielenic

Jaśko
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu zwiększyłem oświetlenie w akwarium z 0,3W/l do 0,75W/l, przez co pozbyłem się okrzemek ale pojawiły się zielenice. Zmierzyłem kilka razy w odstępie 7 dni między pomiarami NO3 i PO4 zawsze wychodziło NO3=10-20ppm PO4=0,02-0,05ppm. Chcę zwiększyć PO4 w akwarium do 1,5ppm i rozłożyłem to na 4 dni w ciągu jednego tygodnia. I tak: w sobotę podałem 0,75pmm, dziś mamy środę i zauważyłem na szybach pył, według mojego planu dziś wypadło żeby podać 0,36ppm, PO4 więc podałem. Według tego co wymyśliłem w czwartek i piątek wypada mi dolać po 0,18ppm fosforanów. Te dawki powinny podnieść zawartość PO4 do około 1,4ppm. I nie wiem teraz czy w związku z pojawieniem się zielenic na szybach kontynuować dolewanie PO4 według planu czy coś zmienić. Proszę o jakąś podpowiedź, czy dolewać fosforan w takich ilościach jak zaplanowałem czy zmienić dawki, jeśli tak to na jakie? Co jeszcze powinienem zmienić?

Dodam jeszcze że szyby czyściłem zawsze w sobotę zauważalny pył pojawiał się w czwartek po dolaniu 0,75ppm PO4 zielenice pojawiły się dwa dni wcześniej.