Skocz do zawartości

Nagłe zgony gupików


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

60 litrów, twardości wody nie znam, filtr chodzi przez 18 godzin dziennie, temperatura 24,5 stopnia.

 

Miesiąc temu było całkowite odnowienie akwarium. Nowy piasek, rośliny, woda.

Może to być przyczyną? Może jakieś choróbsko ze sklepu się przyniosło ?

 

Coś wynika z tego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze neony czerwone, które pływają zadowolone, a to podobno mało wytrzymały gatunek w przeciwieństwie do gupików.

Dziwne....

 

Filtr Aqarel fan2

Dodatkowo napowietrzam dwoma gejzerami z kamieni napowietrzających.

Testów nie posiadam :(

 

Czytam właśnie że, aby zmniejszyć poziom NO2, NO3 i NH3, trzeba wymienić część wody i dobrze napowietrzać akwarium, ale ja mam bardzo dobrze napowietrzane akwarium, brudnego akwarium też nie mam, więc skąd te związki azotu mogłyby się wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zabija :0) polecam fora o budowie denitryfikatorów - tam wszystko dogładnie chłopaki rozkminili. Bakterie nie giną (to propaganda sprzedawców starterów do filtrów) ale mogą przysnąć, może też pojawić się kolonia tzw. beztlenowych, które jeżeli nie są kontrolowane, mogą nabroić. Np. naprodukować NO2, bo trochę tlenu złapią a trochę wyprodukują. Ale prędzej przyczyną zgonów przy wyłączaniu filtra są skoki amoniaku i NO2, bo filtr ma wolne i nie przerabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki nie wyłączam, ale filtr i pompka no wiecie... Hałasują w nocy :?

Wychodzę z założenia, że przez 8 godzin, to im tak od razu tlen się nie skończy.

Może filtr jakiś pechowy ?? Mi 10 letni filtr nie przeszkadza- jak przykręcę napowietrzanie, z odległości pól metra nic nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...