Jump to content

30l "Koniec prac"

Rusek1
 Share

Recommended Posts

Witam! Założyłem małe akwarium. Skromne 30 litrów czyli chaos parametrów i uboga fauna :)

Start 08.01.2013

Technicznie:

Podłoże bazalt 2-4mm.

Roślinki Nurzaniec, pelia, hygrophilla, dwie małe sadzonki niespodzianki przyniesione przypadkiem przy zakupie hygr.

Filtr Kaskada 550l/h z ceramiką.

Ogrzewanie Grzałka z termostatem 50W

Temperatura Jest 26-27*C.

Oświetlenie 1x 15W świetlówka 6500K.

Chemia 1ml Carbo z Aqua artu na dzień.

Dziś zacząłem podawać Macro Green w/w firmy. Dziś 0,5ml i codziennie o 0.1ml więcej aż do 1ml/dzień.

W podłożu kulki nawozowe filtus

Woda Ph 7,6

Twardość ogólna 240mg CaCo3 /litr (14dH)

Zbiornik chodzi cały czas. Brak zakwitów itp. Jedynie na sałacie nieliczne białe kłaczki...

Obsada 1x gupik (Będzie się niebawem wyprowadzał)

Planowane 1x bojownik

X krewetek RC

Dołączona grafika

Dziś doszły zamiast bojka razbory espei. Nie będe ryzykował że bojek zje krewetki (chociaż bojowniki mieli dziś ze świeżej dostawy i były bardzo ładne).

Na razie 5 x razbora, 1x gupik (przywiązałem się do niego i ostatecznie został). Na dniach dojdą krewetki i jeszcze kilka razborek.

Ciekawostka, że gupik znów dziś wyskoczył. Gdy nie ma przez chwile szybki na akwa to od razu leży na podłodze...

Akwarium zaczyna pędzić. Nurzaniec zaczyna puszczać rozłogi i już jedna nowa odnóżka się przebiła przez podłoże. :D

Nadal brak zakwitów czy glonów.

Może wieczorem chociaż moja obsługa aparatu to ciężka sprawa :D

Zastanawiam sie po jakim czasie można przyciąć rośliny od ukorzenienia? Posadziłem roślinkę (Hygrophila Corymbosa) i teraz zaczyna się panoszyć. Jedna wystartowała do światła i zagłusza dwie pozostałe sadzonki wypuszczając nowe liście. Mogę ją ciachnąć?