Skocz do zawartości

Słuchawki


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pyszu18, są dokanałowe.

Najtańsze słuchawki warte uwagi to Koss Porta Pro. Trochę Old School, ale na rynku ponad ćwierć wieku. Używałem i polecam.

P.s.

Przed zakupem zawsze trzeba posłuchać. Fakt, że w sklepie będą nie wygrzane, ale to daje jakieś pojęcie.

Następną sprawą jest to, że warto zainteresować się czym są formaty takie jak FLAC, przetworniki DAC, czy wzmacniacze słuchawkowe.

Tak dla porównania. Tanie słuchawki, słaba karta i stratne pliki, to w akwarystyce "złota rybka w szklanej kuli".

Ja sobie słucham na takim wzmacniaczyku własnej produkcji:

Dołączona grafika

 

Ale na początek można zastanowić się nad jakimś przenośnym. Na przykład MxM.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Nie kupuj na pewno słuchawek dedykowanych dla graczy, typu Fatal1ty. Nazwa nazwą, ale jeżeli chodzi o dzwięk przy słuchaniu muzyki, to już nie jest to...

Przedwzmacniacz i słuchawki - fajna sprawa. Jak masz miejsce i trochę wiecej kasy. No i jakość też wyższa. Generalnie wszystko zalezy od Twoich predyspozycji słuchowych. Tak, właśnie dlatego 99% DJ'i ma swoje wybrane marki i modele (pomijam sponsoring). Kształt głowy tez jest nie bez znaczenia, budowa pałąka, jak i twardość gąbek - to wpływa na komfort słuchania muzyki. Tłumienie dźwięków z zewnątrz, no i kontrowersyjne pasmo przenoszenia (to czy usłyszysz głęboki bas tez zależy od budowy Twojego ucha...oraz wieku :)) i skuteczność.

 

Najlepiej byłoby wybrać się do sklepu audiofilskiego i sprawdzić różne modele. Ale przy cenie 50-100zł to się mija z celem :P

 

Ja osobiście od 2 lat używam słuchawek http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki- ... 202II.html podłaczonych do wzmacniacza Technics (SU A700) przez pozłacaną przejściówkę Jack 6,3mm na 3,5mm, nie taką za 10zł, tylko za 140zł.

Słuchawki dość przyjemnie odcinają od dźwięków z zewnątrz. Bardzo przyjemny basik ( w COD'ach, czy innych Crysisach - eksplozje to czysta przyjemność), lekkie problemy z najwyższymi tonami, ale ich i tak nie lubie :) Dla mnie sa bardzo wygodne, a potrafie po kilka godzin w nich siedzieć. Uszy nie bolą, gabki ładnie okalają uszy, pałąk jest bardzo wygodny. A cała konstrukcja jest bardzo lekka i prawie nie trzeszcząca.

I co bardzo mi się podoba - słuchawki mają, hmm jak to nazwać, zasobnik na kabel. Kabel (chyba 3m) owijasz wokół plastikowego zasobnika, więc nie plącze się pod nogami :)

 

Wygląd po 2 latach:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce słuchawki do 100zł a Wy chwalicie się końcówkami za 140zł ? :roll:

Fakt, faktem do 100zł nie kupisz nic "audiofilskiego". Ale najlepiej kierować się w Twoim przypadku marką, tzn. żeby była jakaś znana a nie chiński szmelc, oczywiście możesz też trafić coś co niby jest markowym produktem a okaże się zwykłą podróbką. Najlepiej wybrać się do jakiegoś sklepu, jeśli masz taką możliwość i po prostu potestować, przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunay proszę nie uogólniaj. Jacy "wy"? Może masz pojęcie o innych dziedzinach (w tym i o akwarystyce), ale w tym przypadku mylisz się. Czasem chińskie produkty w podobnej cenie są znacznie lepsze od produktów z logiem znanej marki (oczywiście zdajesz sobie sprawę, że "znani" aby być konkurencyjni przenieśli produkcję do .... ;) ).

Firma to nie wszystko.

Sennheiser to znana marka. Ale nie polecę wszystkich modeli. A w zasadzie żadnego do 400-500zł. Przejściówki 6.3mm/3.5mm droższej od samych słuchawek też nie polecam.

 

Podałem konkretny model, który kosztuje ok 120zł, czyli założony budżet przekroczysz o koszt 6 opakowań mrożonego pokarmu, lichej grzałki, czy wkładu biologicznego do filtra. To chyba nie jest dużo?

 

Co do moich rad. Odniosę się do pewnej analogii. Jeśli ktoś zapyta na forum o "bojka" w kuli z niebieskim żwirkiem, to wszyscy "wyjadacze", którym nie znudził się kolejny głupi temat, zechcą sprowadzić takiego usera na jedynie słuszną drogę. Jeśli chodzi o audio, to podaje zagadnienia, o których warto wiedzieć. I uwierz mi. Trochę w swoim życiu przesłuchałem sprzętu. ;)

Powyższe wzmacniacze wykonałem własnymi rękoma. Tak jak i kilka DAC'ów. Prosty, nieźle brzmiący przetwornik na PCM2704 można zrobić za 1/3 ceny przejściówki powyżej. ;)

 

Nie odbierz tego, jako atak na Twoja osobę. Zależy mi, aby ludzie byli jedynie świadomi swoich wyborów. Jeśli ktoś sobie życzy słuchać muzyki na radyjku kuchennym to nic mi do tego. Ale jeśli szuka już czegoś konkretnego, to chciałbym wskazać różne zagadnienia z tym związane. Ot i cała tajemnica.

 

...Ale najlepiej kierować się w Twoim przypadku marką...

Nigdy tak nie rób. Kieruj się tylko i wyłącznie własnym słuchem.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Nie polecam przejściówki za 140zł. Taką mam, bo kiedys zajmowałem się nagłośnieniami. A te "Zenki" kosztują coś około 100-120zł.

Natomiast, jeżeli miałbym wybierać miedzy "hińskimi" patatajkami za 80zł, a "Zenkami" za 120, to bym wybrał Zenki. Znam tę firmę, pracowałem na jej sprzęcie. Dlatego mam dobra opinię i zaufanie do jej produktów. Fakt, te słuchawki też szału nie robią, kumpel ma Zenki pełne pro dla DJ za 2kzł, i jest znaczna różnica. No ale on DeJot, więc takich potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam posłuchać Koss ur40. Jeśli tylko cena byłaby akceptowalna. ;)

Tylko tak na marginesie. Ja kupując sprzęt "grający" dobieram do reszty swojego systemu. Mi akurat zagrały KPP. Polecam też posłuchać niewiele droższe UR55. W sumie trzy modele w zakresie 120-150zł.

No i 55-ki wyglądają jak Grado. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...