Skocz do zawartości

Ogórek dla zbrojnika


Deadmau5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj dałem po raz pierwszy kawałek zielonego ogórka dla mojego zbrojnika niebieskiego i już po chwili na nim żerował :) Ale nie wiem ile ten ogórek może być w akwarium tzn. żeby nie zaczął się psuć i nie zaszkodził wodzie.Po jakim czasie wyciągacie ogórka z akwa???

Proszę o pomoc :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie? przez taki czas czasami glonki nie zdążą nawet sie nim zainteresować. Ja moim bardzo czesto dawałem ogórka, zarówno plasterki jak i całe kawałki. Najbardziej lubiły wyjadać miękki środek. Zostawiałem czasem na kilka dni, aż mało co zostało. Z wodą i z rybami wszystko było ok. Glonki rosły, złożyły ikrę, więc chyba nie należy przesadzać i panikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

A jak często dokarmiacie zbrojniki warzywami?

 

Dostałem, w pracy, pod opiekę akwarium ok 200l. Funkcjonowało prawie rok bez oświetlenia i roślin. Stoi przy scianie jakieś 10 m od okna. Oświetlenie już zamontowałem, roślinki posadziłem. Obsada akwarium, to 3 zbrojniki lamparcie jakieś 13-18cm i stadko gupików (ze 40). Ostatnio ktoś wpuścił do akwarium parkę zbrojników niebieskich (ok 8-10 cm) i piątkę młodych (po ok 2 cm). I powyższe pytanie  związane jest z ilością glonojadów w akwarium, bo gupiki raczej nie stanowią problemu.

Edytowane przez KrisTr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę z własnego doświadczenia. Idzie zima, ogórki i inne warzywa będą marnej jakości. Karm góra raz na tydzień takimi 'warzywami', lepiej iść do osiedlowego warzywniaka niż do marketu.

I druga sprawa, przy tylu zbrojnikach możesz mieć problem z zalegającymi na dnie odchodami, dlatego jako pokarm dawaj raz na 2 dni tabletkę a warzywa od święta. Doprawdy nieciekawie wygląda dno zaśmiecone kilkunastocentymetrowymi nitkami odchodów, a o to przy obfitym karmieniu bardzo łatwo.

I jeśli to rzeczywiście zbrojniki lamparcie (gibicepsy) to zacząłbym się rozglądać za nowym domem dla nich. :/

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...