Skocz do zawartości

Pytanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. Technika CO2 sluzy do dostarczania do zbiornika dwutlenku wegla w celu "odzywienia" roslin. Mozna kupic gotowe butle z CO2 do celow akwarystycznych i caly osprzet. Jest to jednak zabawka droga dla akwarystow z praktyka i doswiatczeniem. Nieprawidlowe dozowanie CO2 moze prowadzic do uduszenia rybek. Dlatego trzeba sie na tym znac.

Technika CO2 doczekala sie rowniez wersji DIY czyli Do It Yourself. Domowym sposobem mozna wykonac instalacje CO2 przy pomocy 2 butelek, 2 wezykow oraz kamienia napowietrzajacego. Jako zrodlo CO2 stosuje sie zacier z drozdzy :D

A tak przy okazji zgadzam sie z adminem. Dobremu wzrostowi roslin sprzyja odpowiednie oswietlenie i naworzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 się przyda jak masz akwa roślinne a jak myśle większości tu do takiego dalego.

Bardzo pomaga w obniżaniu poziomu ph no i wiadomo jak mówili poprzednicy [power dla roślin.

Przelicz jeżeli twoje światło dostarcz minimum 0,5wata na litr to możesz coś pomyśleć jeżeli nie to Co2 na nic się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co to są kamienie napowietrzające? Czy ktoś może mi podać wszystko na ich temat? Wiem tyle że się tak nazywają, są chyba małe i chyba służą do napowietrznia. I czy ktos moze zajrzec do tematu J.Malawi albo Duch Amazonii i odpowiedziec na moje pytanie???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kamienie napowietrzajace stosowane do celow CO2 to wg mnie nie spelniaja one swojej funkcji poniewaz wytwarzaja za duze babelki ktore niestety ale nie pozwalaja w wystarczajacy sposob rozpuszczac CO2 w wodzie powodujac niepotrzebne straty. Najlepsze sa kostki Lipowe mozna je kupic w dobrych sklepach lub poprostu wykonac wlasnymi rekami z drzewa lipowego i aparatu do przetlaczania plynow infuzyjnych tzw zestaw kroplowkowy dostepny w kazdej aptece za 1,5 zl.

Co do techniki CO2 domowej roboty. Polecam "bimbrownie" jesli mozna to tak nazwac, Sodowo Octowa ktora jest wg mnie lepsza ze wzgledu na mozliwosc regulacji produkcji CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...