Jump to content

Jaka obsada do akwa 125l., z pielęgnicami kakadu, od podstaw


milkiwayy87
 Share

Recommended Posts

Wymiary akwarium to 35x50x80, Juwel Rio 125, filtr Bioflow, Oświetlenie 2x28W T5 juwel High-LiteDay i High-LiteDay Nature. Akwarium dopiero co kupione także nie ma jeszcze w nim ani wody ani rybek więc parametrów żadnych podać nie mogę. Chciałabym w nim koniecznie pielęgnice kakadu tylko nie wiem jakie inne rybki do nich dołożyć tak żeby nie było później problemów. Do tego jakie podłoże, rośliny??

Link to comment
Share on other sites

Masz twardą wodę. Musiałabyś mieć filtr RO żeby przeskoczyć barierę twardości.

 

To strzel sobie gęstego roślinniaka z harmem wielkopłetwa i do tego 12 danio pręgowanych. Tylko załatw sobie coś do mierzenia GH, bo nie powinno przekroczyć 15-16.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na oba gatunki naraz to akwarium jest za małe. Zdecyduj się na któryś, do tego spora ławica bo masz wysoki zbiornik i jakieś otoski.

 

1+3x p. kakadu/1+1x p. ramireza

20-25x neon innesa/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk czarny/razbora klinowa/miedzik obrzeżony/bystrzyk barwny/b. ozdobny/barwieniec czarny

10x otosek

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze mam jedno pytanie - jak dawkować wodę z filtra RO z kranówą tak żeby uzyskać odpowiednie parametry wody?

A razbora galaxy zamiast tych wypisanych wyżej może być?

Razbory galaxy są tak małe że zginą w takim zbiorniku, musiałoby być ich b. dużo a to się wiąże z kosztami. Lepiej wybierz jakieś bystrzyki lub zwinniki. A na dno chociaż częściowo daj piach.

Link to comment
Share on other sites

To w takim wypadku już nie mam pojęcia jakie podłoże mam wziąć. Czytałam, że przy piasku tworzą się obszary beztlenowe. Jakieś konkretne podłoże do tych ryb możesz podać? Czy to jednak musi być piach?

Mówiąc o parametrach wody miedzy 6-8 mam je dawkować w wodzie do podmian tak żeby z czasem uzyskać to w akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam piach od roku i nic złego się nie dzieje. Trochę wprawdzie to dno jałowe jak dla roślin ale jak się utknie tu i ówdzie kulki gliniano torfowe i odrobinę ziemi rośliny o rozbudowanym systemie korzeniowym jak kryptokoryny, nurzańce i lotos dają radę. Na strefy beztlenowe najlepsze są świderki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...