Skocz do zawartości

Leżący Gurami Złoty przy dnie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z rybciami które znajdują się w roku akwarium i leżą przy dnie. Nie wiem co jest tego powodem.

 

To informacje którę mogą pomóc w rozwiązaniu problemu :

- obecnie posiadam temperaturę wody między 26 a 27 stopni (przeważnie 26,5 stopnia) a miałem 28;

- w tygodniu raz robię głodówkę - w sobotę, zawsze dzień przed podmianą wody;

- karmię rybki rano i popołudniu, suchym pokarmem SUPERVIT Tropicala (płatki), dodaje również pokarm VITABIN ROŚLINNY w tabletkach, dla urozmaicenia czasem dodaję mrożonkę takie czerwone chyba rureczniki;

- z 360 litrów wody wymieniam poprzez odmulanie zawsze ok. 63 litry (trzy wiadra, wodda jest zawsze oddstała), wymieniam wodę raz w tygodniu - teraz zdarzyło mi się że wymieniłem wodę po 2 tygodniach. Dodam, że cztery dni temu podmieniłem wodę obecnie jutro robię to samo i również dodam soli akwarystycznej.

 

- PROBLEM: ryba głównie GURAMI ZŁOTE leży przy dnie - są to 2 osobniki (ok. 4 -5 cm), jeden (ok. 6 do 7 cm) a czwarty dość stara samica (ok. 13cm). ryby te są aktywne dopiero gdy jest okres karmienia a czasem zauważyłem, że wogóle nie są zainteresowane pokarmem wręcz chowają się w głębi narożnika. rybki nie posiadają uszkodzeń zewnętrznych, płetwy nie są postrzępione a boczne nie posiadają zaczerwienień przy zroście z ciałem, łuski całe. są apatyczne, niemrawe, "stoją" w bezruchu;

 

- pojemność akwarium to 360 litrów, narożnikowe;

- obsada to rodzina gurami złote w ilości 8 sztuk, gurami marmurkowe w ilości 7 sztuk (młode lub prawie dorosłe rybki), kosiarki w liczbie 6 sztuk, mieczyki w liczbie 5 sztuk, kiryski w liczbie 3 sztuk, glonojady w liczbie 2 sztuki, 3 molinezje czarne, neonki czerwone w liczbie 23 sztuk, piskirki myersa 3 sztuki;

- roślin nie jestem wstanie wymienić ale jest moczarka, dwie zielone kulki (nie pamiętam nazwy), trawa sięgająca od dna do powierzchni i dłuższa, kryptokoryna, anubiasy kondycja roślin b.dobra (co dwa dni wyciągane są martwe lub zgniłe części roślin), dość gęsto zarośnięte;

- co do preparatów to nic nie wlewam a przynajmniej od ponad pół roku nic nie wlałem za wyjątkiem nawozu do roślin tj. PLANTAMIN firmy TETRA. preparat wlewam raz na miesiąc. czasem też dodawałem soli akwarystycznej - ale sporadycznie (ostatnio wlałem w ten wtorek przy podmianie wody);

- akwarium mam od 1,5 roku;

- stężenie NO2 i NO3 nie jestem w stanie powiedzieć bo nie posiadam takiego testu - obecnie brak funduszy (były ważniejsze cele - typu domowego). posiadam tester firmy SERA "pH Test" gdzie w probówce wypełnionej 5 ml wody akwariowej dodałem wg instrukcji 4 kropli tego preparatu. skala pomiarowa tego testu jest od 4,5 do 9,0 - ja osiągnąłem wynik 7,5;

- sprzęt to filtr marki JEBO 838 - z 4 koszyczkimi wewnątrz. obecnie w koszyczkach od dołu posiadam :

1. mineralny wkład do filtrów wodnych firmy FILTUS, który jest przykryty zwykłą gąbką,

2. drobny wkład ceramiczny przykryty gąbką,

3. wiekszy wkład ceramiczny przykryty gąbką,

4. na samej górze posiadam gąbkę bio-chemiczną pokrytą zwykłą gąbką. wcześniej zamiast drobnego wkładu ceramicznego miałem węgiel ale dość stary i służył jedynie do dodatkowej filtracji. również wcześniej posiadałem stary wkład do filtrów wodnych który wymieniłem na nowy. filtr jest włączony na okrągło. mam też grzałkę z termostatem. co do filtracji to deszczowonica, którą mam zamontowaną w akwarium chyba wystarczająco napowietrza wodę a co za tym idzie porusza taflą wody aby nie była bezruchu. dodatkowo czasami włączam ścianę z bąbelek tj. przez gumowy wąż wydobywają się liczne bąbelki powietrza.

 

obecnie wymieniłem wodę po 2 tygodniach dokładnie we wtorek tego tygodnia, dodałem również soli akwarystycznej i nic więcej. obniżyłem temperaturę i nadal nic się nie zmieniło. temperaturę 28 stopni trzymałem przez około 2 tygodnie aż do wtorku. w tym okresie żadnej rybki nie kupowałem. prosze o poradę co zrobić.

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...