Jump to content

[15L] 25/25/25 Testowe

Truskawka
 Share

Recommended Posts

Stwierdziłem że mogę pokazać doświadczalne szkiełko, tak więc pokazuję.

Zbiornik:

25/25/25

Oświetlenie:

Żarówka 7W 2800K

Podłoże:

Piasek

Filtracja:

HJ-411B 300l/h

Dekoracje:

Tło torfowe

Patyczki z torfu

Korzeń grabu

Obsada:

4x Zwinnik jarzeniec (miało byś pusto, no ale wyszło jak wyszło)

Fotograf ze mnie marny to i fotki marne.

Nie mogłeś darować sobie tych 4 jerzeńców?

Ani to nie jest zbiornik dla nich

Ani 4sztuki to nie stado

Jak dla mnie obsadą przekreślasz naprawdę świetne akwarium...

Akwarium jest bardzo małe, ale są gatunki ryb, które mogły się do niego nadawać. I nie mówie tutaj o Ameryce Południowej...

W dużym akwarium szalały za nimi skalary i bałem się że padną. Pierwszy raz widziałem, że skalary potrafią tak wściekle atakować.

Do zoologa nie pojadę specjalnie z 4 rybkami, bo są ferie a do Krakowa mam kawałek.

Do tego ich nie chciałem dawać, bo to akwarium testowe i nie wiedziałem jak się zachowa silikon akwarystyczny, no ale zaryzykowałem.

Myślałem jeszcze nad kulą po wabi kusie, żeby ich nie dawać do tego z testowym tłem, ale stwierdziłem że lepiej niech siedzą w tym, niż żeby miało im się coś poprzekręcać w tej kuli.

Na prawdę nie miałem wyjścia co z nimi zrobić, no i wyszło właśnie jak wyszło.

Ale zwinniki z założenia mają iść do wydania?

Jeżeli chodzi o tło, to zapomniałem się udzielić.

Jest klejone na silikonie akwarystycznym? Taki schnie ok. 2mm/24h. Jeżeli po tym czasie wsadziłaś tło do akwarium, to nich nie powinno się dziać.

Ogólnie jedyne czego sie obawiam, to rozkładu torfu. Z czasem to tlo nie bedzie wyglądać tak efektownie. Takie tła maja sens w akwariach, których duża część jest częścią nadwodną :)

Ja do tego akwarium dodałbym ceratopterisa na tafle i zainwestował w ładnego bojownika. Akwarium bardzo mi się podoba.

Docelowo miało być puste, nawet bez podłoża i reszty żeby zobaczyć co z tym tłem, no ale wciągnąłem się trochę i powstało takie coś. Później jeszcze te jarzeńce, no i jest jak jest. Jeżeli już miałbym myśleć o roślinach, to decydowałbym się ku rzęsie bądź małej pistii, sam nie wiem czy inwestować w bojka, bo nie jestem pewny co do rozkładu torfu jak już wspomniałeś.

Ale raczej nie będzie to akwarium którym będzie się można pochwalić :)

We wtorek może pojadę na giełdę i jak mnie jakiś urzeknie to może kupię. Do tego czasu będę myślał co z tym akwarium robić.

Postaram się zrobić jakąś lepszą fotkę wieczorem bo sprzęt załatwiłem sobie bardzo dobry tylko nie umiem go wykorzystać.

To Cie nie rzuca, a bojek tak? :P Co z Tobą jest ?! ;p Są z bojownikami bardzo blisko spokrewnione. Różnica jest taka, że bojek pokazuje się przy tafli i ma wszystko w d**, a z kolei sumatrzaki siedzą często pod listowiem przy dnie i się chowają. Ja wolę sumatrzaka, bo nie jest nudny jak hodowlane bojki, a dzikusa tutaj nie wsadzisz.

Powiem Ci tak. Ja polecam je, bo to są rzadkie ryby, a kupno ich to sprawa groszowa. Jeśli uda Ci się je rozmnożyć to tym lepiej,bo to gatunek zagrożony wyginięciem w naturze.