Skocz do zawartości

Rośliny akwariowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam tylko jedno pytanie: Jakie są najmniej wymagające i zarazem najbardziej wytrzymałe rośliny akwariowe(do akwarium 60 l. wysokość-30, szerokość - 30, długość-60)? Chodzi mi o indywidualną opinię każdego. Z doświadczenia wiem, że poradniki typu: "mało wymagające rośliny" nie zawsze się sprawdzają. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że poradniki typu: "mało wymagające rośliny" nie zawsze się sprawdzają.

To widać mało wiesz. A poza tym nie podałeś szczegółowych informacji o akwarium. Litraż zbiornika i wymiary akwarium dla roślin są zupełnie obojętne.

P.s. Najpierw zadbaj o oświetlenie , potem pytaj o rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wymagające = szybko rosnące, tak często bywa. Później problem bo trzeba robić wycinki to też wymaga wprawy. Zanim akwarium się całkiem ustabilizuje, nie obsadzałbym na twoim miejscu za dużo roślinami, wsadził parę szybkorosnących, a później zmienił na wolnorosnące,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to każda roślina czegoś wymaga. Każda potrzebuje wody ;) , światła, "nawozów" i jakiejś pielęgnacji.

Jednym roślinom starcza to, co wydalą rybki inne potrzebują dodatkowego nawożenia (sole, co2). Jedne potrzebują mniej a inne więcej światła. Ot i cała tajemnica. Dla tego masz różne akwa roślinne.

Poszukaj fraz: "akwarium LT" i "akwarium HT".

A najlepiej w galeriach poszukaj takiego jakie Ciebie interesuje. Zobacz czy baniak jest tylko wystartowany czy istnieje już dłuższy czas i wtedy możesz czymś takim się sugerować.

 

Zanim akwarium się całkiem ustabilizuje, nie obsadzałbym na twoim miejscu za dużo roślinami, wsadził parę szybkorosnących, a później zmienił na wolnorosnące,

Ja przeciwnie. Najtańsze, szybko rosnące i dużo. :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam tylko jedno pytanie: Jakie są najmniej wymagające i zarazem najbardziej wytrzymałe rośliny akwariowe(do akwarium 60 l. wysokość-30, szerokość - 30, długość-60)?

Moczarka, kabomba, rogatek, nurzaniec, wąkrotka.

Po pierwsze kabomba jest rośliną wymagającą.

Po drugie pozostałe wcale nie są takie wytrzymałe i poza rogatkiem też lubią światło;)

 

A poza tym nie podałeś szczegółowych informacji o akwarium. Litraż zbiornika i wymiary akwarium dla roślin są zupełnie obojętne.

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam.

Wymiary są istotne przy doborze roślin.

Mało wymagające = szybko rosnące, tak często bywa.

Szczególnie Anubiasy,mchy,wątrobowce, itd.

 

A w odpowiedzi na pytanie:

Moim zdaniem bez podania oświetlenia,temp.,obsady trudno coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...