Jump to content

Kulki gliniano-torfowe

Martusia86
 Share

Recommended Posts

Chciałabym sama zrobić pod żwirek kulki gliniano - torfowe, problem w tym jaki kupić torf, bo są różne np. kwaśne, odkwaszone, z różnymi ph i jaką dokładnie kupić glinę, mile widziane linki z allegro, jak mam to wymieszać i jakie nawozy tam najlepiej wymieszać. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, czytałam o kulkach gliniano-torfowych, ale nie znalazłam dokładnych informacji, takich jakbym chciała.

Szczerze ? Nie wiem czemu, ale ja dodawałem i naprawdę jest dobrze .

No nic,zawsze to dodatkowe składniki pobierane przez korzenie.

Ja do swoich leje wszystkie nawozy jakie mam pod ręką.

I żeby nie było-nie mierzę,nie przeliczam.

Uzupełniam to w miarę potrzeb nawozami w płynie i dzięki bogu nie narzekam :lol:

A możecie mi coś napisać na temat tych moich linków co przesłałam?? Nikt o nich nic nie napisał czy może być, a w tej glinie są już jakieś nawozy, więc myślę że to wystarczy, a po za tymi kulkami będę stosowała jeszcze potas, carbo i Aqua Art PLANTA GAINER CLASSIC.

No cena jest dosyć wysoka, ale nie mam pojęcia co innego mogłabym kupić, nie chcę czegoś źle zrobić, żeby później nie mieć problemów, jeśli inną glinę to jaką?? Jeśli można prosić o link z allegro i jak zwykła glina, to na pewno symfonia złota musi być. :)