Skocz do zawartości

[40l]


Cubensi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium o wymiarach 50dł/40szer/21wys. Chciałbym je zagospodarować w stylu BW do tego może jeszcze ze 2-3 nurzańce. Akwa jest niskie bo tylko 21 cm, więc jeżeli chodzi o obsadę to myślałem o jakichś rybach które żyją raczej przy dnie i pasowały by do tego biotopu. Myślałem o zbrojnikach, parce kakadu, kiryskach. I teraz moje pytanie, czy te rybki nadawałby się do tego zbiornika, ewentualnie ile sztuk. Jeżeli te ryby nie nadają się do tego baniaka w ogóle może miałby ktoś jakieś propozycję odnośnie obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o RO to niestety brak funduszy mi na to nie pozwala. Sverting myślałem też o Azji, stylizowanej na taką jak ma użytkownik pley (na regale, też niski zbiornik, powinieneś kojarzyć, bo widziałem tam też Twoje komentarze ). Ewentualnie jaka mogłaby być w tym przypadku obsada ? Szyby okrywowej ( jeżeli chodzi Ci o taką "do przykrycia" akwa) niestety nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50dł/40szer/21wys. Myślę, że z szybą nie będzie problemu ;). poczyniłem własnie pewne kroki w kierunku BW (lecz jeszcze się nie zdecydowałem czy azja, czy BW). Po wyprawie do pobliskiego lasu który częściowo został zrujnowany przez budowaną drogę udało mi się zdobyć ciekawy korzeń dębu, parę gałązek i reklamówkę liści. Jeżeli chodzi o azje to jakie powinienem zamieścić ozdoby, jaki rodzaj drewna ew gałązek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno wg Twojego pomysłu. Tylko trzymaj się zasady żeby robić aranżację piach-kamień-drewno-roślina-liście, bo inaczej dziwne rzeczy powstają ;p

 

Co do akwarium to myślę że mógłbyś spróbować z dzikimi betta i jakąś kwasolubną razborą, tylko poszukaj szyszek olchowych i je sparz. Inaczej słabo puszczają garbniki.

 

Zagadaj do Pleya o namiary do Arsa. Ja ostatnio czyściłem pocztę, więc ich nie mam już. Jak Ci wyśle listę dostępnych ryb to zobaczymy jakie są tam bojki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia tak jak mówiłem, trochę z poślizgiem ;)

Wyszło jak wyszło, mniej więcej taki efekt chciałem osiągnąć.

Parametry wody panujące w baniaku: ( test paskowy, tylko orientacyjnie czy któryś parametr nie jest w skrajnym stanie)

PH 6.8

KH 3

GH 7

NO2 0

NO3 10

Woda troszkę za mocno się zabarwiła, ale zniweluje to podmianami, jest też mętna na razie ale myślę, że się wyklaruje ;)

Lampka jest chwilowo póki nie zorganizuję porządnego oświetlenia. W baniaku jak na razie znajdują się liście, korzeń i gałązki dębu, szyszki olchy czarnej i 3 nurzańce oraz kamień który przyciska nie do końca tonący jeszcze korzeń. Mam nadzieję, że na podstawie zdjęć uda się dobrać jakąś obsadę ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...