Jump to content

Chyba będe miał małe otoski?

kadzekamikadze
 Share

Recommended Posts

Chyba będę miał małe otoski? oba kupione w tym samym czasie i miały tą samą wielkość. Niedawno jeden ma powiększony brzuch i lekko żółtawy.

Oto moje zdjęcie 2 otosków.

http://img705.imageshack.us/img705/4272/dsc0092zfi.jpg

Co najlepiej zrobić, aby im dać najlepsze warunki do rozrodu? Z tego co wiem ciężko rozmnożyć i uchować młody narybek otosków.

Moje parametry:

GH 7

KH12

PH 8 a przynajmniej test kropelkowy zooleka tak pokazuje

Temp. 26-27

Samiczka napełniła się ikrą na drugi dzień po podmianie wody, której temperaturę zbiłem przy podmiance do 24 stopni i myślę, że to miało wpływ.

Co do środków to dolewałem tylko nawóz w płynie do roślin z "aqua art". Co do korzenia to nie pamiętam nazwy. Ostatnio nawet nie miałem czasu na czyszczenie. Woda była mętna od odchodów i miała herbaciany kolor od korzenia. Otoski z miłą chęcią młóciły tabletki ze spliruliną razem z glonojadami i kirysami. Co do PH ciężko ustalić, bo nigdy nie mierzyłem. jak podmieniałem wodę to woda działała lekko żrącą na moją skórę. Rybom nic nie dolegało, więc nic nie robiłem, aby nie szkodzić im niepotrzebne. w każdym razie dorobiłem się w tych warunkach armii mieczyków i gupików. Para glonojadów na razie nic nie próbuje. Prawie wszystkie rośliny przetrwały, ale alternatera reinecka kompletnie zmarniała. Temperatura w moim akwa to około 25-26. W akwarium mam na stałe umieszczone kilka muszelek.

Edit:

Jeżeli rozchodzi się o korzeń to wygląda tak:

http://img401.imageshack.us/img401/5962/dsc0094ts.jpg

Do tarła to tym Otoskom jeszcze daleko zwłaszcza, że pewnie od tych muszelek masz twardą wodę.

Gupiki i Mieczyki rozmnażają się praktycznie w każdych warunkach i nie ma porównywać ich z wrażliwymi na parametry Otoskami.

Sławku, nie trzeba pytać u źródeł. Wystarczy trochę poszperać.

Parametry wody w baniaku Nicruma:

PH - 7

GH - 11

KH - 7

Ja jednak wolę trochę pomędrkować, gdyż jak widzisz woda w akwarium Nicruma do twardych nie należy.

Ale, żeby nie być do końca sceptycznym to napiszę tak "nie uwierzę dopóki nie zobaczę narybku" ;)

Ja też mam nadzieję, że będzie. Na razie czekam cierpliwie. Pływają ze sobą jak papużki nierozłączki. Podam przykład z mieczykami: Samiec i samica klasyczne kolory czarno-czerwone. Pierwszy miot bardzo dużo w pełni czarnych małych mieczyków. Miałem za małe akwa, mało wydajny filtr i wszystkie popadały.:cry:

CZEKAMY.

agunia997- Pisownia!

Bardzo mocno bym się zdziwiła, gdyby autor tematu rzeczywiście rozmnożył te rybki. Jeszcze bardziej, gdyby kubie się udało (przy takich parametrach?).

A bardziej zorientowanych chciałabym spytać o prawdziwość przeczytanego przeze mnie stwierdzenia, że otoski mają szansę rozmnożyć się wyłącznie w akwarium jednogatunkowym. Rzeczywiście tak jest ?

Bardzo mocno bym się zdziwiła, gdyby autor tematu rzeczywiście rozmnożył te rybki. Jeszcze bardziej, gdyby kubie się udało (przy takich parametrach?).

A bardziej zorientowanych chciałabym spytać o prawdziwość przeczytanego przeze mnie stwierdzenia, że otoski mają szansę rozmnożyć się wyłącznie w akwarium jednogatunkowym. Rzeczywiście tak jest ?

Parametry wody się zmieniły na lepsze, bo zrobiłem generalne czyszczenie. A otoskom pewnie zachciało się na amory, bo robiłem 2 dni wcześniej dużą podmianę wody przed generalnym czyszczeniem.

agunia997- Pisownia!

• 1 month later...

Miałem nadzieje poczytać "poważny temat" o rozmnażaniu otosków ale trafiłem na "dziwny" temat więc napisze pare uwag:

2 strony tematu, a nic nie wiadomo o akwarium...:shock: Autor chce rozmnażać rybki... a mam przeczucie, że to akwarium ma sporo probemów.

Jakieś wymiary? Obsada? Z tematu wynika, że są mieczyki, głupiki, glonojady, kiryski... ciekawe co jeszcze i jak dużo.

Ostatnio nawet nie miałem czasu na czyszczenie.

Ciekawe czy ten okres to tydzień, dwa tygodnie, miesiąc czy więcej?

Woda była mętna od odchodów

Biedne rybki... :patyk:

Co do PH ciężko ustalić

Nie prawda. Parametry wody PH, GH łatwo ustalić robiąc testy lub sprawdzając na stronie wodociągów.

jak podmieniałem wodę to woda działała lekko żrącą na moją skórę.

To już ciekawostka na skale światową.... :lol: Przydało by się zgłosić do sanepidu bo może być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. ;-)

Następnie pojawia się kolejna ciekawostka

Parametry wody się zmieniły na lepsze

Z parametrów nie znanych na inne nie znane ale jest lepiej... ??

zrobiłem generalne czyszczenie

Ciekawi mnie jak taki "proces" wygląda...

Podsumowując samą "wiarą w cuda" otoski się nie rozmnożyły jak trafnie zostało ujęte

To było do przewidzenia.