Jump to content

[300] - w stylu nature

Apocalypt0
 Share

Recommended Posts

Witam oto odrobina danych na temat zbiornika.

Zbiornik:120X50X50 przód oraz boki OW 8mm

Oświetlenie:świetlówka t5 4X54W (obecnie świeci tylko jedna para)

Filtracja:JBL e900 + uv (w planach unimax 700)+ eheim pickup 200

CO2:Butla wysokociśnieniowa + reaktor na wyjsciu filtra.

Podłoże:Substrat wymieszany ze żwirem w proporcji 50/50

Flora:eleocharis parvula, 3 gatunki anubiasa, 2 gatunki microsorium, i kilka innych roslin;p

Fauna: 4 skalary, 30 neon innesa, samiec +samica bojownika, 4 kosiarki, 6 kiryskow, xxx krewetek redcherry

Obecnie w zbiorniku małe problemy z glonami , po zmianie miejsca zamieszkania nie mogę dojść do ładu z tym.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Jak dla mnie to bajka! Przydało by sie zamaskować ten filtr i schować kable te na tylnej szybie.

Akwarium naprawdę przyjemnie!

W najbliższym czasie nie będzie w środku niczego poza wylotami filtra zewnętrznego - filtr wewnętrzny będzie zbędny a grzałka leci do filtra narurowego.

Akwarium świetne, ale dlaczego ludzie do akwarii stricte roślinnych dają ryby, które nie mogą pływać w akwariach mocno oświetlonych?

Te neonki, skalary i bojki w ogóle nie nadają się do tego zbiornika. Zauważ w której części akwarium przebywają ryby- tej z rośłinami. Dlaczego? Bo rośliny dają cień...

Dla w/w gatunków zabarwienie wody na przynajmniej kolor słomkowy to WYMÓG. O słabszym oświetleniu i roślinach pływających nie wspominam, bo to oczywistość.

Akwarium rewelacyjne. Nie psuj go źle dobraną obsadą!

Akwarium świetne, ale dlaczego ludzie do akwarii stricte roślinnych dają ryby, które nie mogą pływać w akwariach mocno oświetlonych?

Te neonki, skalary i bojki w ogóle nie nadają się do tego zbiornika. Zauważ w której części akwarium przebywają ryby- tej z rośłinami. Dlaczego? Bo rośliny dają cień...

Dla w/w gatunków zabarwienie wody na przynajmniej kolor słomkowy to WYMÓG. O słabszym oświetleniu i roślinach pływających nie wspominam, bo to oczywistość.

Akwarium rewelacyjne. Nie psuj go źle dobraną obsadą!

W takim razie co nadaje się do tego akwarium?

Akurat to czy grzebie w trawie czy w piachu ma niewielki wpływ na kirysa. Ważne że może grzebać.

Z innych ryb, to może być ekipa taka jak np na poletkach ryżowych, czyli miks gupika, bojownika, wielkopłetwa, danio margaritatus i erythromicron... oczywiście trzeba wybrać tylko niektóre.

Wiec tak Skalary oddane. Na bojowniki też jest już chętny ale mam problem z neonami -raz ze nikt ich nie chce a dwa wyłapanie ich w 300 litrowym zbiorniku jest niemożliwe bez restartu a takowy nie wchodzi w grę...

Zakupiłem już stadko platek w różnych odmianach barwnych i szczerze robią szał w kontrascie z zielenią zbiornika dosłownie nie moge się na nie napatrzeć heh:)

Wraz z zakupem platek zmieniłem karme na Hikari - fancy guppy i przyznam ze ten pokarm wart jest swojej ceny, ryby pochłaniają go jak szalone i nic nie opada na dno.

Po dlugim czasie użerania się z glonami przełamałem się i zacząłem stosować metodę EI , najwiekszym minusem są te 50% procentowe podmiany bo trochę trzeba się nabiegać z wiadrami ale efekty Są już widoczne- zielony nalot na szybach postępuje zdecydowanie wolniej a małe ognisko sinic zaczeło zanikać.

Światło zmierzchowe niestety odpada, wpakowałem w pokrywę prawie 800 zł i moja żona nie przyjmie do wiadomości kolejnych zł wydanych na oświetlenie, po tym gdy oświetlenie gaśnie to zawsze świeci się lampka w pokoju wiec ciemnosc nie nastaje drastycznie.

• 8 months later...