Jump to content
Sign in to follow this  
Maru

Węgiel + Ceramika + Zeolit

Recommended Posts

A więc pytanie dotyczące wkładów do filtrów.

Mam filtr Fluval 304 a na alegro znalazlem zestaw Węgiel + Ceramika + Zeolit : http://allegro.pl/wegiel-ceramika-zeoli ... 06311.html

Czy mogę zastosować do mojego filtra taki zestaw, jest to odpowiednie zestawienie? W jakiej kolejności umieścić w filtrze?

Napisz jakie masz akwarium i jaką obsadę. Ale ja bym nie brał takiego zestawu. Sama ceramika wystarczy.

Węgiel w filtrze stosuje się przeważnie po leczeniu ryb w celu usunięcia resztek lekarstwa i bakterii, nie należy go stosować w ciągłej filtracji bo oprócz tych złych zabija też te potrzebne . Zastosuj może coś takiego zaczynając od spodu filtra : ceramika+zeolit+biowkłady (ewentualnie biobale)

Węgiel w filtrze stosuje się przeważnie po leczeniu ryb w celu usunięcia resztek lekarstwa i bakterii, nie należy go stosować w ciągłej filtracji bo oprócz tych złych zabija też te potrzebne . Zastosuj może coś takiego zaczynając od spodu filtra : ceramika+zeolit+biowkłady (ewentualnie biobale)

Natomiast stosowanie zeolitu zatwardza wodę i skraca żywotność podłoża aktywnego.

Żeby coś doradzić to trzeba wiedzieć co to za zbiornik.

240l obsaada : 6 bocja wspaniala, 6 danio malabarskie, 6 piskorek kuhla , 10 neon czerwony

temp: 25, ph: 6,0-7,5

Natomiast stosowanie zeolitu zatwardza wodę i skraca żywotność podłoża aktywnego.

http

Poczytaj sobie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zeolity zwłaszcza końcówkę dotyczącą zastosowania

Ja mam w jednym koszu sam zeolit i wodę miękką pomiędzy 2-4*d i kombinuje jak tu podnieść (osobny temat w dziale "Woda i środowisko...) , pierwsze słyszę , że zeolit zatwardza wodę

Poczytaj sobie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Zeolity zwłaszcza końcówkę dotyczącą zastosowania

Przeczytałem i wszystko się zgadza,ale przy używaniu węgla jak i zeolitu po pewnym czasie występuje

tzn desorpcja.Czyli to co nam wyłapało jest oddawane.

Jeżeli zaś chodzi o akwaria roślinne stosowanie zeolitu jest nie uzasadnione,gdyż częste nawożenie i stosowanie podłoża jW,prowadzi do tzw zapychania,co wiąże się z częstą jego regeneracją.

Dlatego zadałem to pytanie.

Podepnę się pod temat :) Kupiłem ostatnio filtry hanzy zewnętrzny. Mam takie pytanko (może głupie) dodane były do niego wkłady : węgiel, maifan stone, bio bal, wkład ceramiczny. Wszystkie one są w siateczkach i moje pytanie jest takie : czy mam je wyjąć z tych siatek i równomiernie rozprowadzić w filtrze czy pozostawić w tych siatkach??

Wyjmij z woreczków i wypłucz pod bieżącą wodą,następnie przełóż do woreczków i włóż do filtra.

W przypadku węgla trzeba go wcześniej namoczyć.

wkłady są w siateczkach (zeszyte), a te w folii. Rozumiem, że siateczek mam nie rozpruwać?

wkłady są w siateczkach (zeszyte), a te w folii. Rozumiem, że siateczek mam nie rozpruwać?

Tak