Jump to content

Filtr zewnętrzny MiniKani 120 - zapytanie

Mexico
 Share

Recommended Posts

Nie wiem jak tam jest ale ja przed chwilą zmierzyłem i mi wyszło, że średnica wewnętrzna ma 16mm, a zewnętrzna 19mm (nie 22mm) ale wydaje mi się, żę najważniejsza jest średnica wewnętrzna, a nie zewnętrzna.

To 16mm to jest średnica zewnętrzna plastikowej rurki na którą jest naciągnięty oryginalny wąż.

Mam u siebie Eheim 16/22 pasuje i nic nie cieknie.

W tym filtrze może taki rozmiar pasuje. Pytam bo chcę dokupić trochę tego węża. I nie wiem właśnie jaki rozmiar...

S'Sayan zmierzyłem średnicę swojej plastikowej rurki przelewowej i też jest 16 (zewnętrzna).

O ile to jest taki jak ja kupuję po 3zł za metr to się dobrze gnie

Więc przy czyszczeniu filtra pewnie je zakupię,ale to pewnie dopiero za pół roku.

a te od Aquaela wystarczy do ciepłej wody wpakować i się wygina we wszystkie strony.

Tak wiem,ale zanim wszystko poskręcam ostygną i znów robią się sztywne.

• 3 weeks later...

Podłącze się do tematu żeby nie zaśmiecać. Także mam filtr minikani 120 w baniaku 70l (chyba w miarę optymalnie wybrałem). Otóż z tego co wyczytałem filtracja tam przebiega od dołu kubła. I w jakiej kolejność mam ułożyć wkłady?? Teraz jest od dołu ceramika, zeo, wata, gąbka. Mam to zmienić czy zostawić jak jest? I jeszcze pytanie odnośnie pompki może być umieszczona na wężu out? a nie tak jak w instrukcji pisze na in?

W instrukcji jest kilka sposobów na podłączenie pompy. Zarówno na wejściu i jak i wyjściu z filtra MiniKani 120. Co do wkładów to ja mam w tej samej kolejności. Gdzieś tylko czytałem że wata spowalnia przepływ wody i filtrację i że dobrze ją wymienić na jakiś inny wkład filtracyjny, ale na co to radź się mądrzejszych

"Brud" może te węże JBL i EHEIM różnią się delikatnie średnicą. Może wypowie się ktoś jeszcze. Te co kupiłem JBL to 16/22 wcisnąłem aż na gwint kroćca filtra i pompy i nic nie dało...Zastanawiałem się już nad kupnem węży wykorzystywanych w motoryzacji...Tylko że to są węże igielitowe czy jakoś tak. Mam taki do spuszczania wody i jest bardzo twardy...

Według mnie najbardziej optymalne rozmieszczenie wkładów to jest tak (od dołu): Gąbka - Wata - Wkłady biologiczne.

Tylko że to są węże igielitowe czy jakoś tak. Mam taki do spuszczania wody i jest bardzo twardy...

Ja stosuję węże igielitowe do swoich filtrów i jestem bardzo zadowolony. U mnie za 16/22 muszę zapłacić 3,50 zł/m.

Wygląda tak:

Dołączona grafika

Z tym 2 nie miałem styczności.

Co do 1 mogę go polecić z tego względu, że stosuję go już od ponad 3 lat w moich akwariach bez negatywnego wpływu na kondycję roślin i ryb/krewetek.

Można się jeszcze doczepić, że grubość ścianki jest trochę mniejsza niż przy większości węży dołączanych do filtrów lecz ja widzę w tym tylko plusy gdyż nakrętki, które mają przytrzymać wąż nachodzą na niego w miarę ciasno, a nie tak ciężko jak przy wężach dołączanych do filtrów dzięki czemu samo się uszczelni i nie ma większych szans na złamanie nakrętki.

Ja jestem zadowolony i mogę polecić ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...