Jump to content

[180l] start ogólne

wwojtek22
 Share

Recommended Posts

Zbiornik 180l profil 100x40x50

Filtracja: tetra tec ex 700 dojrzały filterek z poprzedniego akwarium

Podłoże:tetra plant complete substrate 2x [5.8kg] ,aqua substrate II+ 2x5,4kg,piasek 5 lg (plus 5,4kg nieużyte w zapasie),piasek delfin drobny kwarcowy 5kg(drugie 5kg w zapasie).Wysokośc podłoża 5cm z przodu 10cm z tyłu.

Ogrzewanie: Aquael Comfortzone 150W

Woda:Do obecnego stanu na fotkach woda została użyta z dojrzałych dwóch moich akwariów(112l,45l) i sąsiada, plus dodawałem sera nitrivec przez parę dni dla świetego spokoju.

Oświetlenie: Obecnie pokrywa 2x30W (1xt8 świetlówka sylvania aquastar 10000k), (1xt8 świetlówka polamp daylight 6500)+2 odbłyśniki. (W marcu chce zakupić coś takiego belkę oświetleniową t5 4x39W100cm).

Tło: Czarne

Ozdoby: Korzeń, rośliny

Co2:brak

Nawożenie:na starcie dołożone do podłoża pałeczki filtus oraz kuleczki torfowe starte . w przyszłości będzie symfonia złota i KH2PO4 oraz biostymulator tytan czy jakoś tak ;)

Temperatura: 27-28°C

Parametry: 12.01.2013

PH: 7

GH:15

NO2:0

Fauna:

Obecnie w akwarium z przyczyn remontu i kasacji 45l wsadziłem 6x neonów innesa, 6x neonów czerwonych ,5x kirysków(3x albinoski 2x pstre),1x glonojad czerwony

A planowo planuje 2 parki skalarów, harem pięlęgniczek kakadu,ławice neonków inessa i czerwonych albo zamiast nich ławice zwinników jarzeńców ,kilka otosków i może kiryski.

Flora:

ponikło igłowate

glosaostigma

wiem za słabe oświetlenie i brak CO2 ale troszkę eksperymentuje :)

duży heniek

limnophila sessiliflora

hygrophila polysperma

bacopa

pistia

nurzaniec vallisneria gigantea

i jakiś zwykły nurzaniec ;)

hygrophila corymbosa stricta

hygrophila difformis

wąkrotka białogłowa

lotos zielony ładnie rośnie kilka nowych listków już puścił :D

kryptokorynka chyba brown

Sagittaria subulata

anubias nie wiem jaki

zabienica też nie wiem jaka

Po zaprezentowaniu swoich wypocin proszę o kilka rad ,wskazówek w doborze obsady oraz aranżacji baniaczka ;) i prowadzeniu jego.

Jeśli teraz nie dasz roślinom odpowiedniej ilości światła i Co2, to możliwe że część ci zmarnieje.

Drewno super, ma potencjał. Sama aranżacja wygląda dobrze, jednak na tym etapie nic więcej nie da się powiedzieć. No tylko tyle że kiryski ci dno urządzą po swojemu :P

Dzięki ogólnie jak wypełnię obsadę i dołożę kilka roślinek sądze że będzie lepszy efekt , piasek jest z powodu Apistogramma cacatuoides 1+3 tak było w planach ale ogólnie zastanawiam się na obsadą na razie w akwarium są :

neon czerwony 5

neon inessa 5

piskorek 1

kirysek albinos 3

kirysek pstry 2

glonojad czerwony 1

slimak helenka 3

krewetka red cherry 1

za kilka dni podam nowe zdjęcie z prawie pełną obsadą i nowymi roślinkami ;)

Tak mnie też straszy ;) helenki znalazły się przypadkiem w baniaczku i w przyszłości będę chciał je zamienić na

yellow clam corbicula javanicus (małża miniaturka) i

ślimak tylomelania sp. glod rabbit

Co do obsady chciałbym :

30 szt neon czerwony lub zwinnik jarzeniec no chyba że ktoś ma jakąś radę lub pomysł na inne rybki...

1+3 Apistogramma cacatuoides(pielęgniczki kakadu)

kiryski albinosy 3 pstry 2 i panda z 3-5

otoski 5

glonojad czerwony 1 glonojad albinos 1 (zapewne zbrojniki niebieskie)

no i jakieś krewetusie chociaż i tak kakadu wcześniej czy póżniej się nimi zajmą :)

jeśli ktoś mógłby pomóc w doborze obsady i doradzeniu w roślinkach jakie jeszcze dokupić byłbym wdzięczny ..:)

Kirysy powinieneś mieć wszystkie jednego gatunku, więc skombinuj wszystkie spiżowe albinosy, albo pstre. Nie mieszaj, bo kiryski wolą towarzystwo swoich współplemieńców.

Na otoski stanowczo za twarda woda. Podobnie neon czerwony.

Na pielęgniczki woda trochę za twarda, a dodatkowo przydałoby się trochę garbników.

• 2 weeks later...

Obsada na dzień : 21.01.2013

Razbora klinowa 12 szt docelowo 20 szt

Neon czerwony 10 szt docelowo 20 szt

Ramirezka 2szt parka

glonojad czerwony 1 szt

kiryski pstre 5 szt docelowo 6-8 szt

Chwilowo przetrzymuje w baniaczku dla kolegi 2 szt wielkopłetw wspaniały parka i zastanawiam się czy sobie takiej nie sprawić ;)

Myślę nad dołożeniem jakiejś ciekawie ubarwionej parki lub haremu rybek czy ktoś ma jakieś propozycje ?

Parametry: 21.01.2013

PH: 7

GH:15

NO2:0

Dołożyłem kilka roślinek żabienice ocelot 2szt, ludwigia sp.

Będę dokładał oświetlenie po pierwszym lutym T5 1x39W lub T5 2x39W które radzicie ? Obecnie mam 2x30W o barwie 6500K I 1000K.

Następnie zauważyłem że mam czarne włoski na żabienicy amazońskiej są to chyba krasnorosty musiały się pojawić po tym jak zmieniłem kierunek wody z filtra w dół na rośliny.

I mam pytanie jedna żabienica i jedna roślina po przełożeniu do nowego akwarium zmieniają kolor liści na bordowy czy to normalne ?

No i jaką roślinkę polecacie na korzeń ?

Chciałbym w przyszłości skasować z lewej strony rogatka i czym go zastąpić ?

I czy istnieją jakieś oświetlenia fluorescencyjne lampki do akwariów słodkowodnych chciałbym podkreślić barwę neonków i razbor.