Jump to content
Sign in to follow this  
micuch11

Roślinki wyrastające nad powierzchnię wody

Recommended Posts

Witam poszukuję roślin ,które wyrastają nad powierzchnię wody ,ale one nie mają kwitnąć tylko mają mieć podobny kształt roślin podwodnych.Znam już dwie rośliny ,które wyrastają nad taflę tj. hydrophilla polysperma i ludwigia repens. Zdjęcia mile widziane.

Z góry dzięki

U mnie paprotnica sumatrzańska niektóre liście ma nad wodą. Co prawda mają wtedy zupełnie inny kształ i wielkość ale roslina jest zarówno pod jak i nad wodna.

Znalazłem następne ,czyli lotos i hygrophilla corymbos. Jak ktoś jeszcze jakieś zna to przoszę napisać. Nie musi być podobna do roślin podwodnych.

Wpisałem w google temat i na innych forach było napisane i były zdjęcia.

Bardziej chodziło mi o lotosa,jakoś nie wyobrażam sobie tak delikatnych łodyg i liści nad powierzchnią wody.

Owszem,kwitnie nadwodnie,ale w pierwszym poście nadmieniłeś,że nie o to Ci chodzi.

Czytałem ,że jakiemuś gościowi od samego podłoża rósł zwinięty, a później nad wodę wyszedł.

Myślę,że po rozwinięciu natychmiast opadł,więc długo się tym nie nacieszysz,o ile w ogóle się taki liść wybije w ten sposób.

Tylko tyle roślin znacie? Tyle użytkowników ,a tak mało wymienionych roślin. Niedobrze :(

Chciałabym się podpiąć pod ten temat - mi do głowy przyszły wystające rozety pistii, hiacynt wodny - tylko skąd zdobyć tego hiacynta?

Może lucky bamboo?

Czasem można kupić kiełkującego namorzyna - tylko czy to ma sens? Przetrwa w słodkowodnym akwarium? Nie zarośnie całego domu?

Zarówno lotos,jak i hygrophila dorastają do powierzchni,ale nie ponad nią.

Hygrofilia Sławek od Ciebie :D , była już raz wyżej ale doczytałem gdzieś , że wyrastając ponad powierzchnię traci liście z dolnej partii i wolałem ją ciachnąć.