Jump to content

Białe drobinki na tafli i w toni akwarium POMOCY !!!

metju1234
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam ogromny problem z wodą w moim zbiorniku. Mianowicie 3 dni po podmianie wody w akwarium i odmulaniu dna a także czyszczeniu filtra (w wodzie z akwarium) na tafli wody pojawił się drobny biały osad w postaci drobinek jakby popiołu. Próbując zebrać ten osad osiadł się on w toni akwarium to znaczy na korzeniu a także na kokosie i roślinkach. Woda dodatkowo stała się mleczna. Dzień przed tą " katastrofą" podałem CO2 w tabletce i nie wiem czy to ma jakiś zwiazek z tym co teraz dzieje się w akwarium. Dodam jeszcze żę od początku borykam się z kożuchem bakteryjnym połączonym teraz z owym osadem na tafli wody.

Oto mój zbiornik:

litraż-54 litry (60x30x30) z pokrywą zestaw aquaszut

oświetlenie - 11 W

filtr- SUPER MINI 360 z deszczownicą

temperatura wody- 26,5 stopnia C

podłoże pod rośliny-Aqua basis plus

żwir- zwirek kwarcowy drobnoziarnisty

rośliny - moczarka argentyńska, gałęzatka, nawódka tajlandzka, rogatek, anubias barteri

dodatkowe elementy - łupek kwarcowy, korzeń, łupina kokosa

obsada - 12 razbor klinowcyh, samiec ramireza (2 samice niestety nie poradziły sobie w moim zbiorniku co bardzo mnie smuci)

parametry wody:

-NO3- 10

-NO2- 0

-GH- >14 d

-KH - około 15 d

- ph - 7,6 (zbite do 7,2)

-Cl2- 0

Podawałem na początku Eksklarin, Bacto-active, Aquaflorin, Aqua Plant, Ferro Active.

Zbiornik czekał 2 tygodnie za rybami. teraz 2 tygodnie po wpuszczeniu ryb oraz czynnościach wyżej wymienionych nastał problem. Dodam, iż roślinki moczarka rośnie jak szalona choć pokryta jest tym białym osadem czy też jak kto woli pyłem. Gorzej z nawódką bo straciła dolne liscie ale to pewnie przez ruch wody w akwarium. Od 4 dni kolor mlecznej wody leciutko ustał ale osad w postaci drobnego białego pyłu nadal się unosi. Zmniejszyłem długość oświetlania akwarium do 6 h a od 2 dni nie włączam w ogóle. Ograniczyłem też karmienie rybek. Rybki pływają, są żywe i wydaje mi sie że są w całkiem dobrej kondycji. Proszę o rady bo nie wiem już jak sobie z tym poradzić a nie chciałbym robić restartu gdyż nie miałbym gdzie przechować rybek :( BŁAGAM O RADY !!!