Jump to content

dylemat z wykorzystaniem filtra

leonII
 Share

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio mocno zaniedbałem mój 60l baniak. Efekt to filtr wewnętrzny na wykończeniu i co najgorsze to syf w podłożu.

Mam zamiar zmienić filtr na JBL e700. Moje pytanie to czy mogę wykorzystać ten kubełek do odmulenia dna? Zaznaczam dno jest zamulone na maksa.

W zasadzie możesz tylko o wiele łatwiej i mniej kłopotliwe będzie odmulenie poprzez zebranie wężem resztek z dna. Filtr będziesz musiał kilka razy czyścić a to zabiera dużo czasu i jest dosyć uciążliwe.

Filtr jak sama nazwa mówi jest do filtracji nie odmulania.

Przecież można odmulić dno odmulaczem albo zwykłym węzem przy okazji podmienić wode.

Nie rozumiem w czym jest problem???

Wiem do czego służy filtr!!! Ale jak zajedziesz sobie tak akwarium jak ja to będziesz wiedział w czym problem!!!

W zasadzie możesz tylko o wiele łatwiej i mniej kłopotliwe będzie odmulenie poprzez zebranie wężem resztek z dna. Filtr będziesz musiał kilka razy czyścić a to zabiera dużo czasu i jest dosyć uciążliwe.

Odmulenie poprzez zebranie resztek wężem będzie problemem, bo baniak jest zajechany dość mocno. Myślałem żeby przepuścić przez kubełek, ale skoro twierdzisz że czyszczenie filtra będzie bardziej uciązliwe to chyba zrobię to stopniowo przy podmianach. Chciałem to zrobić po prostu jednorazowo. Dzięki za podpowiedź.

Kolego doskonale widze w czym jest problem...

Gdybyś wiedział do czego służy filtr to byś nie pytał dość prowokacyjnie.

pozdrawiam

To może poszukaj na you tube trochę materiałów jak za pomocą kubełka podmieniać wodę w akwarium. Ja nie nabijam sobie postów, a Ty? Twoja podpowiedź nie była dla mnie przydatna, więc skończ pisać w tym wątku

Pozdrawiam

Cały czas myślę nad tym jak wykorzystać kubełek do oczyszczenia dna... I przyszedł mi do głowy pomysł żeby z całego medium filtracyjnego zostawić gąbkę i przez to oczyścić zasyfiałe dno. Czy to dobry pomysł? Proszę o podpowiedzi ludzi którzy mają doświadczenie z filtrami kubełkowymi albo z podobną sytuacją.

Spokojnie możesz użyć do odmulenia dna samego węża,wymieniając przy tym nawet 50% wody.

Cały czas myślę nad tym jak wykorzystać kubełek do oczyszczenia dna... I przyszedł mi do głowy pomysł żeby z całego medium filtracyjnego zostawić gąbkę i przez to oczyścić zasyfiałe dno. Czy to dobry pomysł?

Nie wydaje mi się,żeby to było lepsze rozwiązanie,ale nikt Ci tego nie zabroni,więc zrób jak uważasz,nic się z filtrem nie stanie.

Temat zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...