Jump to content
Sign in to follow this  
dodzio98

Molinezja w ciąży i co dalej?

Recommended Posts

Witajcie!

Moja molinezja jest w ciąży i potrzebuję pomocy. Mam dwa akwaria jedno 60l i drugie 15l. Molinezję mam w 60 litrowym zbiorniku z resztą rybek. Zastanawiam się nad przeniesieniu jej do 15l zbiornika, który jest pusty. Mam jedno dwa pytania:

1. Czy molinezję przenieść w towarzystwie innej molinezji czy samą?

2. Czy jak urodzi to pozostawić małe dzieci same czy z matką?

POZDRO ;)

Jeśli masz rośliny pływające to możesz zostawić molinezję w tym akwarium co masz, małe dadzą sobie radę, jeśli chcesz przenieś do mniejszego akwarium, to tylko samicę (musi być filtr i grzałka) po porodzie przenieś ją od razu z powrotem do akwarium ogólnego, bo matka może zjeść małe. Ps. 60 litrów to za mało dla molinezji.

Ja bym zostawiła w ogólnym.

15 l to za mało na kotnik dla molinezji.

Małe będą zniekształcone.

Dla dorosłych 60 l to za mało.

Na kotnik każde akwarium się nada byle miało filtr i grzałkę, w kwestii wychowania młodych to myślę, że po miesiącu, może dwóch max. młode rybki muszą powędrować do dużo większego zbiornika. Pozdrawiam

Chcesz żeby molinezje nie zostały zjedzone ? A co potem z nimi zrobisz ? Bo 60 l to mało nawet dla jednej ;)

Okazało się, że druga molinezja jest w ciąży i przełożyłem ją do drugiego akwarium ( 15 l), w którym jest jedna molinezja w ciąży. Teraz w 15 l akwarium są dwie molinezje w ciąży. Czy tak może być? Nie pozjadają sobie małych? Zauważyłem, że przy odbycie jednej molinezji zrobiła się rurka, taka biała czy to coś oznacza?

Jeśli zostawisz samice molinezji po urodzeniu, to na pewno zjedzą narybek. Jeśli chcesz dalej hodować molinezje to załatw sobie większe akwarium, co najmniej 112l, a tą 60 zostaw na narybek.