Jump to content
Sign in to follow this  
Accord

[200l] (gwiezdny pocisk) akt. 20str

Recommended Posts

Witam. (awięc od nowa)

Akwarium 200l

Wymiar 100x40x50 proste

Swiatełko 2x30w T8

Podłoże Ziemi i Piasek Kwarcowy

Korzeń (niemam pojęcia jaki)

Roślinki żabienice rozmaite, anubiasy, zwartki.. (tak jak kolega podpowiedział dopiero zakupie)

No i to co jest chyba najważniejsze RYBKI.

1x2 Barwniak i niewiem co dalej do tego.

Jeśli chcesz zieleń na korzeniu, to obsadź go bolbitisem i/lub anubiasem. Jak zalejesz akwarium to optycznie się bardzo skróci, także zastanów się gdzie ma stać. Na chwilę obecną będzie wyglądać jakby się opierał o przednią ścianę.

Hej,

Jeśli jeszcze nie zalałeś to sugeruje weź kartę płatniczą czy jakąś łopatkę, odchyl krawędź i wsyp piachu tak aby ziemia nie miała kontaktu z szybą. Coś ala ramka. Będziesz miał wysyp glonów tam gdzie ziemia jest wystawiona na działanie światła. Nie powinno być jej widać przy szybie..

Pozdr,

Wysłane przez Tapatalk

A czy ten korzeń to nie za wielki jest na to akwa nie lepsze by były takie jak ty masz? Mniejsze a wiecej i łatwiej bedzie roslinki podczepić. A tego się pozbęde.

No właśnie się zalewa :(

Wsunę tan takie rąby cienkiej czarnej plexi.

Mi to wygląda na 60L z tym korzeniem.

Barwniaki się trzyma w parach:)

Dzień po zalaniu :) W czwartek po roslinki na giełde :D Zastanawiam sie co teraz zrobić z ta ziemia przy szybie bo niestety niema tak ciekiego plexi. Czy jak odchyle szpachelka i wsype piasek delikatnie to ziemia wypłynie?

Mało że cienka warstwa przykrywa ziemie? Ile mam dokupić piasku?

A i co do tych roslinek to na korzeń będzie ten (bolbitis) bo podoba mi sie bardzo a na tył i środek co kupić?

Bolbitis się na drewnie mocuje.

Spróbuj ułożyć to drewno jak na zdjęciu w którym pływa. Barwniaki sobie zrobią podkop i będą miały dobrą kryjówkę.

Obklej na zewnątrz akwarium jakąś kolorową taśmą np czarną by ziemia nie miała kontaktu ze słoncem.

Weź zrób restart i wsyp tą ziemię jak należy i więcej tego piachu.

Nie trzeba restartować zbiornika żeby dosypać piachu na brzegach.. wystarczy kawałek plastiku żeby zrobić szczeliny przy ściance i wypełnić je piachem..

Tak, racja dosyp przynajmniej 5 cm piachu na całej powierzchni bo podczas sadzenia roślinek i tak trochę zmieszasz warstwy podłoża

Poza tym czy aby na pewno ziemia przy barwniakach jest dobrym pomysłem? Nie kopią one za głęboko? Mi raz Ramireza wykopała rów w piachu na ponad 4 cm i dokopała się do agrowłukniky pod którą była ziemia, gdyby nie ona to w akwa miał bym bagno, ziemia pracuje i zawsze się będą pod nią gromadzić gazy które normalnie czasami uchodzą z podłoża, a jak rybcia za dużą połać odkopie i bąbelek zrobi plum to może sporo tej ziemi z bąbelkiem wyfrunąć i kłopotów narobić.

Czy to normalne ze po 3 dniu zrobiła się biała zawiesina na wodzie w rogu?

Tak. Accord- dam Ci radę: Nie przejmuj się niczym co się będzie dziać w akwarium przez następny miesiąc. Szkoda Twojego zdrowia, a to wszystko normalne i naturalne.

Wybieram się zaraz na giełde po roślinki. I tu pytanie jakie mam kupic co by ładnie wygladało (tył i środek) Myślałem bardziej o czymś niskim. Ale zdam sie na was.

Chcesz barwniaki. Kup więcej drewna- może być słabszej jakości i mniej efektowne. Ważne żeby było grubsze niż 1cm. Kup bolbitisa, krynię rzemieniolistną, anubiasy dowolnej wielkości i pistię.

Siemanko. Wróciłem z giełdy i zakupiłem: bolbitisa,anubiasy,pistię. Anubiasa umieściłem na korzeniu a bolbitisa docisnołem korzeniem bo jest na długiej gałązce i niewiem czy moge go ciąć na kawałki a pistia sobie pływa ;) Woda zmetniała bo dosypałem piasku kwarcowego. I dokupiłem (micranthemum i microsorium). I tu pytanie czy moge to wsadzić też do akwa? Bo jeśli nie to wsadze do innego baniaka.

Nie łam go.

W całości zamontuj.

Do wszystkiego ładnie kordonek (!) żeby nie wrósł. I dokładnie o zrób. Wyjmij korzeń, na stół i powoli, dokładnie, z namaszczeniem. Zdjąć możesz za półtora miesiąca.