Skocz do zawartości

Danio zdychają - proszę o pomoc w diagnozie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

W Październiku wróciłem do swojej starej pasji - akwarium. Niestety od 2 tygodni mam poważne problemy z rybkami i nie bardzo mogę sobie nimi poradzić. Zdychają średnio 1 co 2 dni. Najbardziej chorują najmniejsze sztuki. Zaczyna się od zmniejszenia aktywności, rybka wisi w toni, ogon jakby opuszczony, przestaje też przyjmować pokarm (lub je bardzo sporadycznie i niewiele). Okres ten trwa ok 2 tygodni. Rybka chudnie, jej ciało się zapada, zostaje wystający środkowy odcinek brzucha. W efekcie kończonym następuje śmierć. Na rybkach nie zauważyłem wyprysków. Wydaje mi się że następuje deformacja ciała.

Filmy:

 

Akwarium 112l złażone w październiku. Podłoże, nawożenie JBL ( wstrzymane ), co2 12h/dobę, oświetlenie 0,5W/l.

Zbiornik ze sporą ilością zieleniny. Filtracja Minikani 120 24h/dobę, ceramika, zeolit, wata, gąbka. Podmiany wody co tydzień.

Parametry wody:

no3 25

no2 0

gh <14

kh 6+

ph 7,8

PO4 0

 

Obsada 35x danio czerwone

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wskazówki. Będę informował jak dalej rozwinie się sytuacja.

 

 

Edit

 

Witam,

zmniejszyłem ph i twardość wody, podniosłem temperaturę do 24/25 stopni. Sytuacja wydaje się opanowana. Rybki przestały zdychać, część wróciła już do formy. Jest jeszcze kilku maruderów ale widoki są optymistyczne. Dziękuje wszystkim za pomoc!!

 

Edit 24-01-2013

Huston mamy problem

 

Rybki zdychają dalej. Po chwili spokoju sytuacja się powtarza. Dzisiaj wytropiłem chyba winnego. Na jednej z padłych dzisiaj rybek znalazłem tłuściutką larwę która energicznie spitalała przed światłem.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za skurczybyk i jak się go pozbyć? :patyk:

 

Pozdrawiam

j4nk0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wypławki to normalni mieszkańcy akwarium tak jak bakterie. Są groźne dla maleńkich krewetek, ikry ale ryby to raczej nie upolują. Przywlec je b. łatwo więc pewnie wszyscy.

Niektóre ryby zjadają wypławki, a jak nie będą miały co jeść (mało pokarmu na dnie) to będzie ich niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...