Jump to content
Sign in to follow this  
Klakier1984

[200L] bajzlu (ogólne)

Recommended Posts

Witam,

Chciałem pokazać swoje akwa gorąco oczekując na konstruktywną krytykę, która pozwoli mi w nim co nieco pozmieniać.

 

Zbiornik to standardowe 200L (100x40x50). Oświetlenie 2x30W, grzałka z termostatem 200w, zewnętrzne kubełek aquanova nfc1000 oraz dodatkowy brzęczek (sam nie wiem po co). Podłoże bazalt+piasek do tego kilka mało wymagających roślin.

 

Parametry wody

 

NO2- z reguły poniżej 0,05

NO3 - 50-80 (tak wysokie prawdopodobnie temu, iż nie zmieniam podręcznikowych 30% tygodniowo)

KH-3

GH-6

PH- w przedziale 6,6-7

 

Karmienie- żywy(ochotka, wodzień), i mrożony(czarny komar, ochotka, różne mixy dla paletek) oraz mix płatków (tropical) plus tabletki ze sipruliną.

Podawane dobowo w proporcjach 50% mięcho-50% suchy z reguły 4 razy dziennie

 

Na koniec najważniejsze czyli obsada- tutaj póki co totalny nieład. Pewniaki, które na 100% zostają w zbiorniku to parka kiryśników czarnoplamych i parka skalarów (która mam nadzieję się dobierze). Ponad to chciałbym jeszcze jedna parkę pielęgnic do tego zbiornika, mam teraz młode plamookie i wiem, że to nie jest dobry pomysł w tym litrażu... chyba tylko skośnopręgie jeszcze wchodzą w grę.Moim marzeniem ;) jest uzupełnienie obsady duchem amazońskim jak dla niego byłbym wstanie wstawić u siebie akwa o dnie 95x80 czy było by to wystarczające ?

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim marzeniem ;) jest uzupełnienie obsady duchem amazońskim jak dla niego byłbym wstanie wstawić u siebie akwa o dnie 95x80 czy było by to wystarczające ?

 

I po raz kolejny napisze iż duch amazoński nie nadaję się do takich akwariów. Dorasta do 50cm i napewno nie będzie szczęśliwy na takiej powierzchni dna jaką masz. Pomyśl o czymś innym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety takiej odpowiedzi się spodziewałem. Czyli póki co trzeba się będzie zastanowić nad interesującymi pielęgnicami, a na ducha poczekać ze 2 lata :/ aź przyjdzie mi salon wyremontować ;) i będę mógł postawić odpowiednie akwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję,

 

Korzeń kosztował mnie około 60zł (90zł/kg). Przy czym jest to korzeń z winogron, które ponoć do akwa się nie nadają- ja póki co nie narzekam- wody nie barwią, parametrów nie zmieniają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz, wiele jest do sprawdzenia w tej dziedzinie. Główne zmartwienie to jego żywotność i to czy został dobrze spreparowany. Jeśli preparowanie było poprawne, to teraz tylko kwestia ile wytrzyma nim się rozłoży. Zawsze nowe doświadczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sposób się nie zgodzić, póki co nie mam w zbiorniku żadnych zbrojników (trzeba to szybko zmienić bo szkło jakieś takie zapuszczone się robi ;)) jak już będę owe posiadał wtedy przekonamy się czy drewno było warte swej ceny.

 

Co do samego preparowania- pytałem sprzedawcę kilkukrotnie czy trzeba nad korzeniem jeszcze jakieś obrzędy odprawiać ;). Stwierdził tylko, że przez pierwsze tygodnie w niektórych miejscach pojawi na nim biały nalot, który mogę usunąć ręcznie bądź zostawić sprawę "glonojadom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×