Skocz do zawartości

[182l] OW 90x45x45


mrl26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

"Cud, miód, malyna" :D Tę kępy "trawy" mnie urzekły, rotala fantastycznie rumieni się do słoneczka... Podziwiam i chylę czoła :)

"Mówisz - masz" ;) Poniżej kilka fotek na szybko. Ogólnie wszystko samo sobie dobrze daje rade. Czasami jak mi się przypomni to nawozami podeleję. Troche Blyxa zaczyna marnieć, ale z czasem ją podreperuję jakimiś tabletkami pod korzeń i będzie ok :)
 
Fotki:
iquw.jpg
ziyz.jpg
8jpv.jpg
Edytowane przez mrl26
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, lejesz smar na moją duszę :D

Piękna czerwień rotali... Brak słów, by opisać jak miło mi się patrzy na Twój zbiornik.

Kurcze, jak to się robi...? Wiem, wiem, próbować, uczyć się, próbować itd. aż w końcu wyjdzie, ale...

Człowiek by chciał znać te "osobiste tajemnice sukcesu"

Ehhhh... Dołączam się ze wzdychaniem do Gagatka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nooo, lejesz smar na moją duszę :D

Piękna czerwień rotali... Brak słów, by opisać jak miło mi się patrzy na Twój zbiornik.

Kurcze, jak to się robi...? Wiem, wiem, próbować, uczyć się, próbować itd. aż w końcu wyjdzie, ale...

Człowiek by chciał znać te "osobiste tajemnice sukcesu"

Ehhhh... Dołączam się ze wzdychaniem do Gagatka ;)

Szczerze to akwarium mam w ogóle od tamtego roku. Przed tym zbiornikiem miałem przez jakiś czas 72l akwa, które się rozszczelniło. Obecne jest moim drugim i też jakoś bardzo się tutaj nie wysilam.

Żaby takie mieć trzeba zadbać o kilka rzeczy i to wszystko:

 

1. kupić jakiś substrat typu Pro Soli / Amazonia (pewnie na ziemi czy czymś innym też się da, ale się nie wypowiadam bo nie mam w tej kwestii doświadczenia. To 72l mialem na jakimś substracie pod żwirowym postawione i był problem z przesadzaniem roślinek, bo co się jakiegoś krzaka przesadziło to zaraz substrat wyłaził z korzeniami na wierzch i wysyp glonów. Na obecnym podłożu jest ok bo w miarę rozsądku można grzebać i nic strasznego się nie dzieje)

2. Zapewnić oświetlenie o mocy chociaż 0.6w/l

3. Postawić na wydajną filtrację (polecam używane kubełki eheima z allegro. Za jakieś 2 stówki kupiłem 2224 i jest 100x lepszy od nowego Jbl e901 ktory 2x tyle kosztował)

4. Na starcie posadzić tyle roślin ile się da. Najlepiej szybko rosnących, nawet takich, które docelowo nie będą w akwa na długo. Po udanym starcie się je poprostu wyrzuci.

5. Przez kilka pierwszych dni lać bakterie nawet 5x tyle ile jest zalecane.

6. Pierwsze 1-2 miesiące lać sam potas (w między czasie można poczytać o solach i obadać jakiś kalkulator albo zbierać kaskę na jakąś pełną linię nawozów)

7. Od pierwszego dnia startu akwa dozować w sporej ilości co2

+ na początku warto mieć kilka krewetek amano, w razie gdyby jakiś glon wyskoczył.

+ nie spieszyć się i lepiej wlewać czegoś za mało niż za dużo

 

Tak mniej więcej to wygląda :)

 

 

P.S

Dziękuję za pozytywne opinie ;)

Edytowane przez Gagatek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten przepis sobie wydrukuję i walnę na czole centralnie, jak będę odpalać następne akwarium to najpierw się tego na pamięć nauczę, potem się w ogóle za zalewanie wezmę :P

Bez cukrowania: szczerze aranżacja godna naśladowania.

Będę regularnie cię tu nawiedzać i nagabywać na aktualki, a jak ci - oby nie! - kiedykolwiek przyszło do głowy likwidować ten baniak, to się najpierw nas zapytaj czy możesz ! ;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten przepis sobie wydrukuję i walnę na czole centralnie, jak będę odpalać następne akwarium to najpierw się tego na pamięć nauczę, potem się w ogóle za zalewanie wezmę :P

Bez cukrowania: szczerze aranżacja godna naśladowania.

Będę regularnie cię tu nawiedzać i nagabywać na aktualki, a jak ci - oby nie! - kiedykolwiek przyszło do głowy likwidować ten baniak, to się najpierw nas zapytaj czy możesz ! ;)

Powodzenia.

Dobrze szefie ;) :)

Edytowane przez mrl26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyne akwarium z tego forum, które mam nawet w zakładkach. Wszystko idealnie się komponuje, roślinki pięknie rosną, a na dodatek szkło ow naprawdę powala :D Gratuluję.
Widzę, że masz pro soil i to akwarium dość długo istnieje, więc chciałbym wiedzieć, czy masz teraz jakieś problemy z fosforem? Mam pro soil, akwarium 1,5 miesiąca i nie mogę ustabilizować po4. Czytałem, że na początku tak jest, ale potem ustępuje. Jak było z tym u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyne akwarium z tego forum, które mam nawet w zakładkach. Wszystko idealnie się komponuje, roślinki pięknie rosną, a na dodatek szkło ow naprawdę powala :D Gratuluję.

Widzę, że masz pro soil i to akwarium dość długo istnieje, więc chciałbym wiedzieć, czy masz teraz jakieś problemy z fosforem? Mam pro soil, akwarium 1,5 miesiąca i nie mogę ustabilizować po4. Czytałem, że na początku tak jest, ale potem ustępuje. Jak było z tym u Ciebie? 

Cieszę się, że Ci się podoba. Odnośnie podłoża to faktycznie są problemy z fosforem. Ja mam już je od grudnia 2012 i fosfor mam cały czas niewykrywalny. Tzn nie wiem jak w tej chwili bo 2-3 miesiące temu dałem sobie już spokój z pomiarami, bo i tak nie byłem go nigdy w stanie lać tyle, żeby chociaż 0.75-1ppm mieć. Leję teraz albo nawozy Ferki tak jak jest zalecane, tyko mikro troche mniej daję, albo leję nawozy które sam sobie z soli przygotowałem i też nie mierze nic. Następnym razem chyba amazonię jednak bym wybrał, bo po ok 4-5 miesiącach ProSoil już się wyjałowił trochę. Ostatnio jeszzce dałem pod korzenie połamane pałeczki nawozowe do roślin doniczkowych i dużo lepiej po nich rośliny wyglądają.

Edytowane przez mrl26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 było by fajniej jakby te wszystkie ozdoby typu korzeń były by odsłonięte. 

 

Pozwolę się nie zgodzić ;) Korzenie tworzą tu jedynie "podporę" pod właściwą kompozycję z pięknych, zdrowych roślin. Dzięki tym "ukrytym ozdobom" całość ma wymiar przestrzenny, nie płaski.

Może to kwestia gustu, ale dla mnie pokazanie tu korzeni odwracałoby wzrok od tego co jest tu najładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie. Aranż zakończył swój żywot 2 tygodnie temu. Powstaje teraz coś nowego. Jak będę miał chwilę wolnego czasu na pewno pochwalę sie na forum. Sprzedaję większość anubiasów i microsorum z tego zbiornika to jakby ktoś był zainteresowany to proszę o wiadomość na priv. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...