Skocz do zawartości

Kakadu - płeć


Dunay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 sztuki Pielęgniczek Kakadu. W domyśle miało być 1+2 ale czasami mam inne wrażenie dlatego pytam się Was o zdanie.

 

To dla mnie oczywisty samiec, gania pozostałe pielęgniczki

Dołączona grafika

 

 

Tutaj mam największy problem, czy to samiec czy samica. Często schowana

Dołączona grafika

 

I tutaj chyba samica

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica jest mniejsza koloru żółtego albo szarego (zależy od nastroju) a samiec jest kolorowy :)

Samica nie ma tak okazałych płetw jak samiec.

Bardziej obrazowo nie da się tego wyjaśnić.

Masz trzy samce, więc teraz samicę będzie Ci łatwo odróżnić ;)

Nie widziałem jeszcze w żadnym sklepie by sprzedawali młode i niewybarwione samce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troszkę odkopię bo już zaczynam świrować. Kupiłem dziś niby dwie samiczki Kakadu. Ale im więcej patrzę i obserwuję tym mam co raz więcej wątpliwości. Fakt sztuki są bardzo małe jeszcze w porównaniu z wypasionymi samcami. Ale pytanie mam innego charakteru. Czy dorosły samiec jest w stanie rozróżnić płeć młodego osobnika? Bo największy bysior pływa blisko z młodą "samicą" a resztę odgania, nawet neony jak coś go najdzie. I czy on wie, że to samica czy po prostu mała niewybarwiona rybka więc wziął ją za samicę? Pytałem go ale nie chciał nic powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba wydaje się Wam coś Panowie. Rybka 1 jest mniejsza i ruchliwa, ciężko było mi ją uchwycić. Na zdjęciu jest w ruchu i stąd taki a nie inny wygląd, normalnie jak widzą aparat to zatrzymują się przodem do obiektywu i tyle z moich zdjęć. Na spokojnie oglądając obie to poza wielkością nie różnią się praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak uważałeś to wina foto :D rybka wcina i jest prosta jak strzała :D

 

ArMaster dwa pozostałe samce oddałem do zoologika już jakiś czas temu, bo czasami sajgon był niezły w akwa. Największy, który został ganiał tamte oba na raz po całym akwa. Szczególnie po jedzeniu.

 

//Zagadka rozwiązana. Zamykam.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...