Skocz do zawartości
Mapet

[280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

Rekomendowane odpowiedzi

Rano i wieczór.
post-11632-0-18243500-1518147834.jpg

post-11632-0-18243500-1518147834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mapet, co byś polecił komuś takiemu jak ja, kto zastanawia się nad trzymaniem dyskowców (a z co ważne myśli mocno o trzymaniu ich docelowo w akwarium środowiskowym-towarzyskim, czyli coś w kierunku skalary rio nanay/manacapuru + ławica + kiryski + pielęgniczki)?

Jak zaczynałeś albo byś teraz zaczynał zabawę z dyskowcami i ich łączeniem z innymi gatunkami? Najpierw dyski potem dodawać stopniowo resztę (tak nakazuje mi logika) czy właśnie odwrotnie?

Od razu minimalistyczne, lekko "biotopowe" szkło (tzn ewentualnie kilka korzeni/kamieni/ ze 2 żabienice) czy jednak na początek pusty zbiornik, a może jeszcze coś pośredniego?

Kupować młodziaki i próbować karmić samemu czy jednak szukać nieco większych (ja wiem ile?? z 10 cm?) sztuk już podtuczonych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mapet, co byś polecił komuś takiemu jak ja, kto zastanawia się nad trzymaniem dyskowców (a z co ważne myśli mocno o trzymaniu ich docelowo w akwarium środowiskowym-towarzyskim, czyli coś w kierunku skalary rio nanay/manacapuru + ławica + kiryski + pielęgniczki)?

Ciężko powiedzieć, jest dużo zależności ; czy masz miejsce, ile masz akwarii, jakie pokłady cierpliwości, jaki budżet, itd.

Jak zaczynałeś albo byś teraz zaczynał zabawę z dyskowcami i ich łączeniem z innymi gatunkami? Najpierw dyski potem dodawać stopniowo resztę (tak nakazuje mi logika) czy właśnie odwrotnie?

Teraz bez różnicy, w każdą stronę, mi obojętne, są pewne zasady których się nie łamie przy jakich kolwiek rybach:
-kwarantanna - mimimum miesiąc
-każde akwa ma swoją siatkę, wąż, wiadro itd.

-mikroskop.
-odkażanie wszystkiego przed wpuszczeniem ryb
-odkażanie roślin itd...

Na początek jak nie miałeś styku z dyskowcami polecam podrośnięte ryby, z dobrego źródła, najpierw same one dopiero potem kolejne, ryby pierwsze co to na gołe szkło.
Chodzi o to żebyś nauczył się ich zachowania, paletki to ryby w których można "czytać" tylko trzeba je poznać, no i oswoić się z mikroskopem, nauczyć się "szukać" pasożytów i je rozpoznawać.

Nigdy nie ufasz sprzedawcy, że zdrowe, że przebadane, wyleczone.

Coś na zbijanie pH (kwas, pH minus itd- nawet jeżeli masz RO)

Podstawowa apteczka:
-sól
-nadmanganian potasu
-dorwanie kontaktu z weterynarzem , który będzie mógł wypisać nam receptę lub sprzedać lekarstwa w razie "W".

To chyba tyle... pomimo że książkę można o tym napisać.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi