Skocz do zawartości

[280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka


Mapet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No, patrzcie państwo, jak się grymle prezentują. :D

To już nie grymle, to już młodzież można by powiedzieć.

A zaczepne jak granat zaczepny....

 

 

 

Mapet one wszystkie maja wyrazne pionowe paski. Moje takich nie maja :P

Wszystko zależy od odmiany, niektóre mają 14 , moje akurat wszystkie mają 9 pasów

U maluchów są widoczne a u starych zależy od ich humoru czasami są jasno popielate, czasami czarne jak smoła a czasami nie mają ich wcale.

Takie kameleony, no i moje zmieniają barwę ciała w zależności czy znajdują się w cieniu czy w słupie światła.

 

Niedługo chyba parka powędruje znów w odosobnienie, patrząc na ich zachowanie chyba spowrotem potrzebują intymności. :lol:

Ale to zobaczymy, bo nie tylko one ale ja też muszę nabrać chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć takie problemy jak ty :P U mnie największym marzeniem by było doczekać się małych a tu kolega pisze ze musi nabrać chęci. Wiem wiem młode to owoc cierpliwości i ciężkiej pracy każdego akwarysty godziny spędzone na forach przed akwarium. Zapewnienie im jak najlepszych warunków i to chyba one obserwują nasza prace jak uzna ze jesteśmy gotowi to nam to wynagradza młodymi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko kwestia wstawania wcześniej, żeby maluchom rzucić jedzenie, podmiany a mi się nie chce...

Ze starymi wiem, że już nic kombinować nie musze odstawiam do osobnego akwa, tydzień dwa i jest ikra i raczej nawet do nich zaglądać nie muszę... Ani razu nie było sytuacji żeby zjadły ikrę, zawsze pilnują i bronią nawet przedemną.

Praktycznie czekają tylko na osobne akwa i spokój. :)

 

Dwa trochę lepszej jakości zdjęcia... Nadal z jakością szału nie ma ale już coś widać.

MtT50Ss.jpg

 

TFOfN5t.jpg

 

Także młodzież po woli idzie w rodziców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jakie w tle Manacapuru <3

Pley Manacupuru on ma albo dzikie albo F1 ale nie jestem pewien, więc głupot pisał nie będę, bym musiał się zapytać.

 

 

 

Te twoje młode sa chyba w takim samym wieku jak moje, też ostatnio zaobserwowałem ze płetwy dolne zaczynaja nabierać niebieskiego koloru.

Wybarwianie się dysków często zależy od odmiany, są niektóre (ale nie pamiętam jaka to), że w pełni wybarwia się dopiero jak ryby mają 1,5 - 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały falstarcik. :)

 

 

Przygotowują się do tarła, szkoda tylko, że na rurce od filtra, udało mi wybić im to z tych "główek" ustawiając światło na rurkę i na razie próby zaniechane. :)

 

Tak mniej więcej to wygląda, na początku jest czyszczenie miejsca do składania ikry potem właśnie takie "puste przebiegi" i dopieszczanie czyszczenia miejsca składania ikry i natępny etap to już kawior.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały falstarcik. :)

 

 

Przygotowują się do tarła, szkoda tylko, że na rurce od filtra, udało mi wybić im to z tych "główek" ustawiając światło na rurkę i na razie próby zaniechane. :)

 

Tak mniej więcej to wygląda, na początku jest czyszczenie miejsca do składania ikry potem właśnie takie "puste przebiegi" i dopieszczanie czyszczenia miejsca składania ikry i natępny etap to już kawior.

Mapet rozmnażaj te swoje piekności bo sa tego warte. Podziel sie nimi z innymi :)Na pewno uszcześliwisz nie jednego przyszłego opiekuna. Sam bym z checia kupił kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch już dostało moje ryby (nie wziąłem od nich kasy) w sumie to nie moje a ryby ode mnie, bo to już ich. :)

Z tego co wiem tak samo u jednego jak i drugiego ryby zdrowe i rosną, jedne trafiły do 450 L a drugie do 870 L.

 

Samica na ostatnim filmiku to matka maluchów ale samiec jest już inny, samcem jest największy dysk w akwarium.

Tylko teraz mam dylemat czy oddzielić ją z nim czy jeszcze raz z "kreskiem" do którego mam jakiś taki sentyment.

Była to najsłabsza ryba która wtedy przyszła i w najgorszym stanie, w sumie liczyłem się na początku z tym, że go strace, ale udało się na coś te zdechlaki wyprowadzić.

Co do rozmnażania, jak dobrze pójdzie, to za tydzień oddzielę parkę do tarliskowego, 200 L już czeka odkażone i gotowe...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego ustawionego światła "miłość" zwyciężyła i zatańczyły na rurce...

 

 

3 dni im zajeły podejścia w mocniejszym świetle ale jednak, ikra złożona i jak młode się wyklują pójdą zapewne w filtr...

Nie masz jakiegoś kawalka rurki Mapet, żeby podmienić? A orginalna przenieść w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem takich machlojek i raczej nie zamierzam, bo ja nie lubie moczyć rąk w akwarium.

W ogólnym małe i tak nie przeżyją, nawet jak bym je przeniósł w inne miejsce żeby ich filtr nie wciągną to staną się pożywką dla zwinników czy pielęgniczek.

O przenoszeniu ikry do innego baniaka bez rodziców nie ma mowy, jak na razie każda ryba u mnie ma dobrze rozwinięty instynkt macierzyński, dobrze opiekują się ikrą, nie zjadają, wybierają delikatnie nie zapłodnione ziarenka (przy pierwszym tarle szło to im niezdarnie i niszczyły te na około), jedna ryba zawsze wachluje ikre inna wtedy albo je albo odgania intruzów.

Małe które ode mnie będą wychodzić mam nadzieję, że dzięki temu, że będą z rodzicami też będą miały taki instynkt.

 

Inna sprawa to taka że przy smoku od filtra jest za duży nurt wody i zapewne nie jest ikra dobrze zapłodniona no i podczas składania duża część popłyneła sobie z prądem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba obydwoje rodzice się spisali, nie było to "za bogate" tarło, ale mały był odsetek niezapłodnionej ikry, maluchy już skubią rodziców, więc nie jest źle.

Matka ta sama co u poprzednich maluchów, ojciec się zmienił i jest nim tym razem największy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zaczynają wcinać świeżo wyklutą, żywą artemię, ale jeszcze nie wszystkie, u tych które już polują można zaobserwować pomarańczowe brzuszki.

 

HpwEnAp.jpg

 

pFDL63n.jpg

 

SQ0UpyI.jpg

 

ROFGvf0.jpg

 

 

I pielęgniczka Viejita - rio meta, trochę im się urosło, przywiozłem je do domu jak były wielkości połowy paznokcia najmniejszego palca na dłoni.

Fo7T0nT.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lliczba maluchów po przeliczeniu z dwóch zdjęć to 81 -78 maluchów.

 

A tu przykład jak złodzieje kradną zdjęcia:

http://www.sydneydiscusworld.com/barra-mansa-wild-red-12-cm-f1/

 

http://i.imgur.com/KEQZlh4.jpg

 

Nie chce nikt kupić tego samca? :)  Dodam że pływa on na dzisiejszym filmiku z małymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne mi skalary złożyły ikre na rurce od filtra i niestety 0 ikry i małych skalarów.

Może za duży ruch tafli wody i samiec nie zapłodnił, może dwie samice albo nie doświadczony samiec.

 

 

 

Z chęcia bym kupił kilka od Ciebie

Może kiedyś się pokuszę o wysyłkę na taką odległość, ale jak na razie chyba nie...

 

Wiem, że nie dobrze przedrzeźniać rybki, wiem że nie dobrze je drażnić, wiem że one mogą dostać zawału....

Ale niech się stary trochę rozrusza, bo tylko dzieci i dzieci... :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluchy już nie takie małe ;D Jak byłam mało sprytna to w podstawówce próbowałam się wziąć za paletki... wiadomo jak się skończyło z dość ograniczoną wtedy wiedzą (chociaż parę książek się poczytało :P), ale pokazując takie maluchy kusisz, żeby wrócić do tego na poważnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluchy już nie takie małe ;D Jak byłam mało sprytna to w podstawówce próbowałam się wziąć za paletki... wiadomo jak się skończyło z dość ograniczoną wtedy wiedzą (chociaż parę książek się poczytało :P), ale pokazując takie maluchy kusisz, żeby wrócić do tego na poważnie :D

Udowodniłaś już nie raz że masz duży zakres wiedzy w tym temacie wiec zdecyduj się :) Ja walczę żeby moje maluchy były szcześliwe mam nadzieje że dożyje czasów ze beda miały małe. Najpiekniejszy moment otwieram drzwi po pracy i widzę pędzace paletki w kierunku drzwi :) tego się nie da opisać

Mapeta Paletki sa pierwsza klasa ciesza oko, wybrał najpiękniejsze jakie sa takie jest moje zdanie. Cieżko jest je dostać. Mapet ten namiar co mi dałeś nie maja twojej odiany paletek, ale dzieki pozdro. Uszczesliwiasz ludzi swoimi paletkami bo kazdy powinien byc w niebowziety jak mu przekazesz swoje paletki ale tez wielu akwarysta sprawiasz psikusa mozesz popatrzec ale nie dla psa kielbasa :PKocham twoje Paletki  sa piekne zadbane jestes moim wzorem do nasladowania i ciesze sie ze cie poznalem na tym forym bo zawsze udzielisz dobrej rady. Sorry za pisownie zmeczony po pracy malo czasu a rybki trzeba nakarmic 

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...