Jump to content

Podniesienie pH wody

Jaśko
 Share

Recommended Posts

Z ostatnio zrobionego testu wyszło mi pH=6,8; kH=6. Chciał bym podnieść pH do 7-7,5 zrobiłem sobie 170ml roztworu sody kuchennej E500(ii) w którym pH=9; kH=20. Może ktoś napisać ile muszę dolewać tego roztworu żeby stopniowo co 3 dni podnosić pH o 0,3? I jeśli pH wody do podmiany wynosi 6,8 ile dolewać tego płynu to 10l podmian?

Mam gupiki chcę dokupić jeszcze kilka krewetek amano. A chcę podnieść dlatego że w jednym z postów w którym podałem parametry ktoś mnie zapytał czy czymś nie zakwaszam wody i to mi zasugerowało że jest za niskie. A teraz sam nie wiem czy podnieść czy obniżyć czy zostawić pH bo mam sporo zielenic.

Glony nie lubią kwaśnej wody. Więc to nie jest powodem ich występowania.

Zapewne masz braki w nawożeniu. Rośliny nie rosną z czego chętnie korzystają glony.

Przeczytaj tematy z podpisu Łoerna.

Występowanie glonów nie zależy głównie od pH, jeżeli dobrze tak znasz ten temat Łorena to powinieneś bardzo dobrze o tym wiedzieć.

I się zdecyduj albo obniżasz albo podwyższasz, bo nie rozumiem po co był zakładany temat.

Parametry wody w akwarium dostosowujesz do obsady. To jakich potrzebują bardzo prosto możesz znależć na forum lub w google.

Temat zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...