Jump to content

Jaki zestaw CO2 wybrać do 360L ?

lesiu681
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Ja wczoraj kupiłam zestaw JBL ProFlora, podobno ma dać rade w litrażu od 60-400. Ja mam zaledwie 80 więc u mnie nie powinno być problemów. Podaje linka opisującego produkt :

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/technika_akwarystyczna/nawozenie_co2/jbl/140330#0?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-01&utm_content=6653&nclid=967f6484b931b7181f02b5712f0db70d

Widziałam, że można dostać go też na allegro.

Opiszę pokrótce co zawiera zestaw u401 :

-- 500g butla CO2

-- reduktor ciśnienia (dwa manometry)

--JBL Taifun, dyfuzor do rozpuszczania dwutlenku węgla w wodzie

--CO2 Count - licznik bąbelków

--Ferropol 100ml (2 sztuki), nawóz dla roślin

--Ferropol 24, płynny nawóz dla roślin

--Test CO2

--zawór zwrotny

--przewód do CO2 oraz systemu stałej kontroli CO2

Moim zdaniem sprzęt wygląda estetycznie i jest łatwy w montażu. Nie jestem pewna czy jestem zadowolona z dyfuzora, ponieważ bąbelki które się nie rozpuszczą łączą się w jeden duży bąbel, który ulatnia się górnym zaworem tworząc jeden duży bąbel. Co trochę trąca marnotractwem CO2, podejrzewam, że zmusi mnie to do zastosowania zewnętrznego dyfuzora (może słyszałeś o jakimś? to podziel się opinią)

Estetyczny ale też i drogi, pewnie te butle 500g też nie będą tanie , u mnie nabicie butli 2kg to koszt 8 do 10 zł , więc dzięki za linka ale raczej zostanę przy opcji z butlą tradycyjną .

Co do strat CO2 to masz tu linka jak krok po kroku zbudować niedrogi reaktor : reaktor-co2-czyli-rozpuszczanie-gazu-bez-strat-t48894.html