Skocz do zawartości

Potrzebuję rady w sprawie akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam akwarium już od roku, lecz im dłużej je mam tym więcej pytań się nasuwa. Byłbym wdzięczny gdybym dostał na nie odpowiedź:

1. Wszystkie rośliny sadzone przed filtrem(w tym wypadku pogostemon erectus) marnieją-liście im odpadają, gniją, nawet wręcz znikają. Tych pogostemonów miałem tam 7. Zostały 3, lecz 2 z nich już bledną jak pozostałe, których już nie ma. Czy filtr może mieć jakiś wpływ na rośliny? Jakie rośliny są najlepsze do osłonienia filtra?

2. Jakie rośliny mogę jeszcze posadzić do mojego akwarium? Dodam że wszystkie oprócz jednej rośliny które posadziłem(już po starcie akwarium) nie przyjmowały się i gniły od razu.

3. Co może mieć wpływ na gnicie roślin? Brak wymiany wody(dodam, że często brakuje nam na to czasu w domu), brak dodawania składników mineralnych, nawożenia CO2? Proszę o podanie przyczyn.

Informacje o akwarium:

1.(długość x szerokość x wysokość)60x30x30 pojemność 60 l

2.Filtr biologiczny, wewnętrzny, do powyżej 150l(miałem kiedyś do 60 litrów, lecz nie wyrabiał) 500l/h.

3.Pokarm dla ryb:płatki, granulki.

4.Skład:

1 mieczyk(samiec), 2 gurami złociste,1 gurami mozaikowy, 4 neonki innesa, 3 neonki czerwone, 2 kirysy, 2 gupiki.

Wiem, że skład nie jest najlepszy, lecz zamierzamy sprzedać mieczyka, gupiki i zostawić same gurami, kirysy i neonki.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

post-13245-13685172619057_thumb.jpg

post-13245-13685172619629_thumb.jpg

post-13245-13685172620177_thumb.jpg

post-13245-13685172620663_thumb.jpg

post-13245-13685172621168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz zamek, nie idzie do wywalenia, bo nie robi on nic złego w tym akwarium. Nic poza tym że (według was) wygląda kiczowato.

 

Skąd wiesz, czy nie robi nic złego?. Nie jest to naturalna ozdoba do akwarium! Ryby na pewno dzięki temu nie są szczęśliwe. Poza tym muszla też do wywalenia. Zatwardza wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem inaczej. Ja na Twoim miejscu, żeby wszystko szło w dobrym kierunku zrobiłbym tak. Powywalał wszystkie sztuczności. Zamiast tego korzonki się super prezentują. Dorzuciłbym więcej roślin. Zmieniłbym oświetlenie, tzn. dorzucił do tego co masz, bo masz bardzo mało, jeśli chcesz mieć ładne rośliny. Zmienił podłoże na bardziej żyzne. Albo pod te co masz - kulki gliniano-torfowe. Nic więcej doradzić nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można iść w dwóch kierunkach : Pierwszy - kupić sztuczne rośliny , plastikowe rybki , pierdzącego nurka i mieć atmosferę bajkową.

Rozwiązanie drugie - założyć prawdziwe akwarium które przynajmniej po części będzie stanowiło namiastkę naturalnych warunków życia ryb. Trzeba coś wybrać i jak już podejmiesz decyzję co ma być w tym zbiorniku z całą pewnością otrzymasz fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...