Skocz do zawartości

Nagła ospa?


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przed chwilą zauważyłem że na 4 z moich 6 neonków pojawiły się białe kropki. Czy to ospa?

Poczytałem trochę o niej i co nie co wiem.

W akwarium 80l mam:

ok 15 gupików + młode

zbrojnik niebieski

6 neonków.

 

Oświetlenie 15W włączone ok.11-12 godzin dziennie, filtr 24h, w tym 12-13 godzin z pełnym napowietrzaniem, w nocy ze względu na hałas napowietrzanie zmniejszone.

Stała temperatura to 25*c.

 

Mogę jutro pojechać do zoologicznego i kupić lek, tylko jaki?

W tej chwili mam w domu tylko to ogólne akwa. Czy mogę dodawać lek bezpośrednio tam? Nie zaszkodzi on nikomu z mojej obsady?

I czy mam zwiększyć temperaturę? Jak tak, to na jaką, bezpieczną dla ryb?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu zjadło mi literkę! :D

 

A to jedno i to samo co podałeś? W sklepie u mnie koleś zna się dosyć dobrze, może po prostu spytać co poleca?

 

I te rybki nie padną mi przy tak wysokiej temperaturze?

I roślinkom (kryptokoryny green) nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w zoologicznym dwóch najbardziej doświadczonych akwarystów w moim mieście.

Facet dał mi Tropical Ichtio, mówiąc że to najlepszy preparat na ospę jaki ma w tej chwili i dorzucił mi za friko Tropical Multimineral bym podał rybom po kuracji. Wlałem 8ml tego Tropicala, który fajnie zabarwił mi na niebiesko wodę :)

Do tego kazał mi obniżyć temp. z 30* co 28*, bo mówił że przy ospie powinno się podnosić o 3 stopnie temperaturę, nie więcej.

 

Czy uważacie że dobrze mi doradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro miałem kończyć leczenie, gdy dziś rano zauważyłem na każdym z 6 neonków masę kropek + jakby wyblakły.

Polałem Ichtio, poszedłem do szkoły. Po powrocie zauważyłem zdumiewający brak choroby.

Mogę jutro zakończyć leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...